reklama

Tragedia na drodze w Andrychowie

, Wiadomości, 21.12.2011 11:30, (red)
Tragiczny w skutkach wypadek w Andrychowie. W środę (21.12) przed południem samochód osobowy potrącił dwie dwie osoby. Jedna osoba zginęła, a druga została ranna.
Tragedia na drodze w Andrychowie

Do wypadku doszło przed godziną 11 w okolicach dawnego WSW w Andrychowie na przejściu dla pieszych.

 

Wstępnie ustalono, że kierujący mercedesem 23-letni mieszkaniec gminy Andrychów potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 60-letnią mieszkankę Bulowic. Następnie auto wjechało na chodnik, gdzie potrąciło 28-letnią kobietę.

 

Starsza pani zginęła na miejscu, a 28-latka, również mieszkanka z Bulowic, została odwieziona do szpitala. W piątek przebywała już w szpitalu w Oświęcimu. Ma m.in. złamane udo, ale  - jak się dowiadujemy -  jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

 

 

Na miejscu wypadku byli prokurator, policja i strażacy. Ustalane są dokładne przyczyny tego zdarzenia. Kierowca, 23-letni mieszkaniec gminy Andrychow, był trzeźwy.

 

Jak się dowiadujemy, do określenia dokładnych przyczyn wypadku powołany zostanie biegły sądowy. Na razie podjęto decyzję o zatrzymanie kierowcy prawa jazdy.

 

AKTUALIZACJA: 2011-12-22

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

drogowiec29, 22.12.2011 10:03

Zachęcam do oglądnięcia filmu, obwodnica pomoże na kilka lat jak Wadowicom(też tam są korki w godzinach szczytu) ta droga jest na dziesięciolecia. http://www.youtube.com/watch?v=BoWTSgmhj24 Widzę że ludzie zdają sobie coraz bardziej sprawę czym by była taka droga dla naszego miasta, tylko trzeba sobie uświadomić to aby ona powstała to trzeba dołączyć się do władzy a nie tylko wywierać na niej nacisk. Skoro większość ludzi jest za tą drogą to zróbmy jakieś, referendum, zbierzmy podpisy..taki argument jest istotny np. gdy burmistrz przedstawia stosunek naszej gminy do BDI. Nie tyczy się to tylko Andrychowa ale wszystkich gmin przez które będzie przebiegać ta droga.. pokażmy to że na 100% 98% CHCE BDI a tylko 2% nie.... Ale znając życie większość powie że to strata pieniędzy i czasu;]

bartol44, 22.12.2011 00:17

przy samolocie to na wysepke i hop na druga strone

imienazwisko, 22.12.2011 00:07

w tym miejscu nawet jesli sie jedzie powoli a jest korek w ostatnim momencie widac jak ktos wchodzi na pasy

westwi78, 21.12.2011 22:56

Wyjątkowo niebezpieczne jest to przejście, podobnie zresztą jak to przy "drewniaku" i koło PKO. A już szczytem braku wyobraźni przez organizatora ruchu jest przejście koło samolotu.

tipacz, 21.12.2011 22:26

Prawda jest taka że wypadki były sa i bedą. Jestem kierowca i wiem jak wygląda sprawa przechodniów w andrychowie... \"pieszy ma na przejsciu zawsze pierwszeństwo\" zgadza sie - o ile przeżyje ew. kolizje z samochodem. Piesi mysla ze auto o masie 1,5t zatrzymie sie na odcnku 1m. Piesi zwłaszcza starsi nie maja pojecia o masie pojazdu i drodze jego hamowania.

Zaba, 21.12.2011 18:47

Straszna tragedia i to tuż przed Świętami... Wyrazy współczucia dla rodzin wszystkich poszkodowanych. Zwracam też uwagę na informacje o następnych zatrzymanych pijakach za kierownicą. Ilu potencjalnych zabójców jedzie w tej chwili tą samą drogą, którą pójdzie nasze dziecko, mama, czy mąż, którą z naprzeciwka pojedziemy my sami..?

bartol44, 21.12.2011 18:29

myslenie!!! pieszy wchodząc na przejście musi sie upewnić al nie jeden go puszcza to maszeruje a ten drugi moze nie zauważyć, być skupiony na czymś innym i może pieszego nie dostrzec wychodzącego zza innego pojazdu (tak jak tu) z drugiej strony kierowca widząc przejście w takich warunkach musi zmniejszyć prędkość i tu nauka jazdy sie kłania, do prędkości bezpiecznej... od razu moze ze światłami ram rondo zróbmy żeby nie było korków na brak myslenia światła itp nie pomogą!!!

DOgi, 21.12.2011 17:36

Zdecydowanie światła, ale na przycisk. Bardzo proste rozwiązanie, a znacznie zwiększy zarówno bezpieczeństwo jak i prędkość przejazdu. Lepiej, żeby piesi przechodzili grupkami po chwili oczekiwania, niż pojedynczo. Jakieś kontrargumenty? To chyba nawet nie jest bardzo drogie...

xonic, 21.12.2011 17:29

a strażacy przyszli na nogach??

kamil, 21.12.2011 17:19

dziś mega korki w Andrychowie od rana do wieczora. Kto może nich omija miasto

H.H.L., 21.12.2011 14:30

@skorek Zgadzam się że to niebezpieczne miejsce z powodów, o których piszesz ale kategorycznie nie zgadzam się że światła i ograniczenie prędkości są rozwiązaniem. Światła oznaczają GIGANTYCZNY korek na wjeździe do Andrychowa. Zwróć uwagę że jak są wyłączone światła przed mostem to w Andrychowie nie ma korków. Nie ma korków to i nie ma ograniczenia widoczności, więc i bezpieczeństwo większe. Mało tego, paradoksalnie kiedy światła są wyłączone szybciej można się włączyć do ruchu z ulic Batorego i 1 Maja bo kierowcy się wpuszczają.

v288, 21.12.2011 14:26

myślę, ze dodatkowe oznakowanie, światła nad przejściami itp. w tej sytuacji pomogą ale niewiele. Obecnie kiedy sznur samochodów zasłania widoczność, właśnie Ci rozpędzający się "do Kęt" nie będą zwracać uwagi na dodatkowe oznaczenie przejść. Trzeba albo zrobić skrzyżowanie ze zwykłymi światłami Krakowska vs. Żwirki Wigury, albo zmienić całą organizację ruchu na tym odcinku, zresztą na całej Krakowskiej. Samochody wyjeżdżające z obecnych podporządkowanych powinny mieć pierwszeństwo. Ci jadący krakowską powinni ustępować + ograniczenie 40 km/h na całej długości Krakowskiej. Ale to jest droga gdzie chyba GDDIKA ma decyzyjność, więc obawiam się, że dopóki nie będzie BDI to trupów będziemy oglądać jeszcze sporo.

czekfra, 21.12.2011 13:53

Jedynie wybudowanie obwodnicy dla tranzytu może rozwiązać ten tragiczny problem. BDI w ok. Andrychowa miałaby przecinać DK 52 w Bulowicach niedaleko przejazdu kolejowego oraz przed Wadowicami. Myślę, że wybudowanie tego odcinka bez skomplikowanych skrzyżowań i wiaduktów, z wjazdem do Andrychowa ul Batorego oraz z możliwością podłączenia się do DK 52 na granicy Inwałdu i Choczni poprzez istniejącą drogę, powinno być priorytetowe dla władz gminy Andrychów i chyba niezbyt kosztowne dla GDDKiA. Oczywiście do czasu budowy BDI bo ta droga musi powstać w całości.

obserwator2012, 21.12.2011 13:17

Tylko obwodnica Andrychowa w ramach BDImoże pomóc, czy zawsze musi być tragedia, żeby działać?Za dużo przejść dla pieszych,mniej i oznakować światłami pulsującymi zasilanymi z baterii słonecznych.

Jepetto, 21.12.2011 13:16

skorek pomyliłeś przejścia dla pieszych. To przejście na którym doszło do tej tragedii jest bardziej w stronę Kęt. To nie jest to przy tzw. drewniaku, co nie zmienia faktu że oba są bardzo niebezpieczne.

skorek, 21.12.2011 13:01

Komentarz usunięty przez autora.