reklama

To niebywałe. Zamrożone ceny wody

, Wiadomości, 13.12.2011 14:00, (red)
W przyszłym roku ceny wody pozostaną na dotychczasowym poziomie – zdecydowali kalwaryjscy samorządowcy.
To niebywałe. Zamrożone ceny wody

W dzisiejszych czasach to rzadko spotykany gest ze strony lokalnych władz, które być może w ten sposob chcą się przypodobać mieszkańcom. Dodajmy, że kalwaryjski burmistrz Zbigniew Stradomski rządzi zaledwie rok, a już spływa na niego fala krytyki. Są tacy, którzy mówią nawet o potrzebie zwołania referendum, aby ewentualnie odwołać go ze stanowiska.

 

Woda na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska należy do najdroższych w regionie, ale przynajmniej w 2012 roku nie podrożeje, choć samorządowcy mogli podwyższyć ceny. Zdecydowali jednak, aby utrzymać opłaty dla mieszkańców na dotychczasowym poziomie.

 

Z oficjalnych wyjaśnień wynika, że utrzymanie cen na dotychczasowym poziomie to efekt wzrostu sprzedaży wody oraz ograniczenie ilości strat wody na sieci.

 

Jak informuje kalwaryjski magistrat, podobnie jak w roku bieżącym gospodarstwa domowe w 2012 roku zapłacą za wodę jedynie ok. 62% ceny taryfowej oraz ok. 28% ceny taryfowej ścieków tj . odpowiednio 4,94 zł brutto za 1m3 wody oraz 3,84 zł brutto za 1 m3 ścieków. Opłata abonamentowa nie ulegnie zmianie.Podwyżka opłat dotyczy natomiast pozostałych odbiorców, czyli np firmy. Zapłacą o 8,37 zł za kubik wody i 4,41 zł brutto za kubik odprowadzonych ścieków.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kalwar, 28.12.2011 07:10

czy to prawda że wniosek o zwołanie referendum jest już gotowy i w tym tygodniu zostanie przedłożony w urzędzie?

krisu78, 13.12.2011 15:27

czyli jednak da się nie podnosić