Tak się robi drogę? Mieszkaniec ma wątpliwości

, Wiadomości, 13.04.2018 10:20, PG

Płot mi się wali! – bulwersuje się pan Jacek – mieszkaniec Zagórnika k. Andrychowa.

Tak się robi drogę? Mieszkaniec ma wątpliwości

Pan Jacek jest mieszkańcem miejscowości Zagórnik. Obok jego posesji przebiega ulica Skornicka, która właśnie jest remontowa przez gminę Andrychów.

I wszystko byłoby porządku gdyby nie to, że według niego ekipa budowlana zabiera mu część jego prywatnej działki, a asfalt będzie wylany wprost pod jego żywopłot z wysokimi tujami, które z tego powodu już zaczynają powoli usychać.

Jak twierdzi pan Jacek najgorsze jest to, że w trakcie robienia dokumentacji projektowej nikt z urzędu nie powiadomił go o zamiarze zabrania mu części jego własności.

Teraz gdy sam zainterweniował w magistracie na miejscu pojawiła się pracownica z wydziału inwestycji i drogownictwa, ale stwierdziła że nic nie można w tej sprawie zrobić. Mimo, że mieszkaniec proponował inne rozwiązania, tak aby nie kolidowało to z jego ogrodzeniem.

Pan Jacek nie może pojąć dlaczego włodarze miasta tak postępują. Gołym okiem widać, że coś tu jest nie tak. Chyba nikt z nas nie chciałby mieć wylanego asfaltu pod domem w ten sposób.Przypomnijmy, że remont ulicy Skornickiej ma zostać wykonany do końca ma tego roku. Pracami zajmuje się Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe „DROG-BUD” Franciszek Fryc ze Spytkowic.

Zakres prac obejmuje roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, roboty ziemne, regulacje, zabezpieczenia, wykonanie odwodnienia, wykonanie jezdni, zjazdów i dojść, poboczy oraz prace wykończeniowe. Koszt inwestycji to prawie 1 240 000 .

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

igor102, 14.04.2018 07:31

boom to żałosna i zakłamano miernoto będziecie mieć po wyborach ...upadek będzie bolesny ;-)))

Andrychow2, 13.04.2018 21:30

@abcabc Ty naprawdę myślisz że my zwykli mieszkańcy tej gminy jesteśmy aż tak naiwni że łykniemy tą kiełbasę wyborczą? Burmistrz Tomasz Żak rządzi w gminie Andrychów przez osiem ostatnich lat, a nie od roku i będzie z tych lat rozliczany. Dlaczego nie chwalicie się ogromnymi kredytami? Dlaczego nie powiecie ile będzie kosztował transport publiczny? Dlaczego w Andrychowie nie ma obwodnicy? Ludzie mieliście na to OSIEM lat.

`, 13.04.2018 20:25

"boomu inwestycyjnego" ................ OOO HA HA HA HAAAAA HAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

abcabc, 13.04.2018 20:20

@Andrychow2 ty naprawdę nie widzisz tego boomu inwestycyjnego np. w Andrychowie na ulicy włókniarzy czy na przemysłowej????

igor102, 13.04.2018 18:00

no szkoda pana Jacka ale komuchy nigdy nie znały takiego pojęcia jak własność prywatna... niech pan Jacek się cieszy że przynajmniej tuje zostawili ....przecież mogli wykopać razem z płotem...trza być optymistą jak cbaabc :)))

Andrychow2, 13.04.2018 16:33

Czy to prawda że w gminie Andrychów to jedyna droga która będzie budowana w tym roku? Jeśli ten Pan pofatygował się do urzędu to znaczy że ma problem i powinniście, szanowna władzo mu pomóc, a nie odsyłać z kwitkiem jak za komuny. Jesteście nieprzyjaźni dla mieszkańców gminy i zamknięci na ich prośby.

xpekk, 13.04.2018 15:46

Tomek vel abcabc litości... Nie szanujesz nas, szanuj chociaż siebie i nie kompromituj takimi wpisami. I przypomnij sobie co sam pisaóeś i twoi koledzy jak podobne sytaucje miały miejsce za poprzedniego bumistrza. Jaki to on zły, jak go trzeba zmienić bo nie szanuje ludzi itd itd. PS. Ile jeszcze nicków utworzysz sobie Tomek żeby bimbać siedząc na mamnewsa i siać propagandę?

tomas, 13.04.2018 14:49

Że tak powiem jak nic nie robią to źle a jak robią to się trzba o kawałek miedzy ,,szarpać". Czego to ludzie nie zrobią aby wylądować na czołówce lokalnej strony internetowej;-))

tomas, 13.04.2018 14:47

Pan Jacek ładnie przypozował;-) Lata na siłce robią swoje ^^

abcabc, 13.04.2018 14:44

zawsze będą jacyś niezadowoleni przy budowie dróg ale wiekszość jest zadowolonych

specnarz, 13.04.2018 10:22

Panie Jacku, należało by najpierw rozpocząć od wskazania granicy Pańskiej działki. Działka 1221/4 przebiega bardzo blisko drogi, możliwe że prace są prowadzone jeszcze na działce drogowej nr 2127/1 która zdaje się że jest własnością Gminy Czy na etapie załatwiania pozwoleń podpisywał Pan zgodę? Z drugiej strony mnie tez kiedyś podczas remontu drogi uczyniono szkody - po interwencji łaskawie naprawiono kilka wad ale podkopane ogrodzenie pozostało.