Tak powstaje nowy odcinek drogi pod Tatry [FOTO]

, Wiadomości, 07.04.2017 13:00, ks
Nowe informacje i nowe zdjęcia z budowy kolejnego odcinka drogi ekspresowej pod Tatry.
Tak powstaje nowy odcinek drogi pod Tatry [FOTO]

W Naprawie i Skomielnej Białej, na granicy powiatów suskiego i myślenickiego, dzieje się ostatnio bardzo dużo.


Od kwietnia 2014r. trwa budowa odcinka S7 Skomielna Biała – Chabówka. Prace wykonuje włoska firma Salini. Ta sama firma buduje także odcinek drogi krajowej nr 47 od Rabki Zdroju do Chabówki. W Skomielnej na 6,1 km odcinku S7 Skomielna Biała – Chabówka oprócz dwujezdniowej drogi powstaną dwa węzły drogowe - „Skomielna Biała” i „Zabornia”, 17 obiektów inżynierskich (wiadukty, estakady), w tym najdłuższy, liczący 992 metry, oraz 4 małe mostki na ciekach przy węźle „Skomielna”.

 

Obecnie część podpór obiektów mostowych na budowanym odcinku S7 pomiędzy Lubniem i Rabką Zdrojem jest już widoczna coraz wyżej nad powierzchnią gruntu. Szczególnie widoczne są one teraz i będą w przyszłości na odcinku III od Skomielnej Białej do Chabówki. 3 km 396 metrów, czyli 55% tego odcinka, będzie przebiegało po wiaduktach i estakadach. Takie rozwiązania inżynierskie wymusiło tu ukształtowanie terenów górskich.


Najdłuższa na S7 Lubień – Rabka Zdrój estakada, o długości 992 metry, będzie miała najwyższe podpory, wysokie na 50 metrów. Podpór różnej wysokości będzie 13 i już można zobaczyć część z nich ponad gruntem w miejscowości Skomielna Biała. Po wybudowaniu estakada ta będzie jednym z największych obiektów mostowych w Polsce.
 

Prace przy budowie obiektów mostowych są na różnym etapie, na poszczególnych odcinkach i w różnych miejscach. Nadal trwają wykopy pod fundamenty, odkopywanie głowic pali, wiercenia pod pale, wykonywanie platform roboczych, prace zbrojeniowe i betoniarskie.
 

Obecnie kontynuowane jest drążenie prawej nitki tunelu od strony portalu północnego na odcinku II Naprawa-Skomielna. Ostatnio prowadzono roboty przy wykopie i instalowano gwoździe od strony portalu południowego tunelu. Wykonywano również wykopy pod wiadukt nad drogą powiatową w Naprawie oraz montowano szalunki i betonowano podpory.


Na odcinku I S7 Lubień-Naprawa roboty trwały przy budowie wiaduktach w Lubniu, Krzeczowie i Naprawie. Prowadzono także wykopy, profilowanie i umocnienie skarp, poprawiano drogi technologiczne, wykonywano platformy, kruszono materiał z wykopu oraz wykonywano dreny na skarpach.

 

 

źródło: GDDKiA

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

obserwator2012, 07.04.2017 16:43

Jak wybudują tę drogę to wadowickie krokusmaniaki zadeptają wszystko,a Rysy będą mieć 1000m wysokości