reklama

Tajemniczy dym z kanalizacji, strażacy ruszyli do akcji

, Wiadomości, 09.04.2015 14:45, (red)
Tajemniczy dym z rury kanalizacyjnej. Dlaczego?
Tajemniczy dym z kanalizacji, strażacy ruszyli do akcji

Zgodnie z przepisami do rury kanalizacyjnej nie wolno podłączać „deszczówki", czyli wody spływającej z rynien. Różnie z tym bywa, właściciele niektórych domów łamią jednak ten zakaz i podłączają do studzienek kanalizacyjnych odpływy z rynien.

 

Efekt jest taki, że w czasie gwałtownych opadów deszczu bardzo szybko dochodzi do przepełnienia rur kanalizacyjnych i w wielu miejscach po prostu ścieki wybijają ze studzienek.

 

Od kilku lat Zakład Wodociągów o Kanalizacji z Andrychowa ma sposób na nielegalne przyłącza. Kilka lat temu zakupiono tzw. zadymiarkę. Urządzenia działa w prosty sposób: dym wpuszczany jest do sieci kanalizacyjnej. Może się zdarzyć, że po chwili dym wydostanie się z rynny "podejrzanego" domu. Wtedy już wiadomo, że w tym właśnie miejscu nielegalny przyłącz został wykonany.

 

Takie próby dymowe zostały przeprowadzone w czwartek w centrum Andrychowa. Dym wpuszczony został do rur kanalizacyjnych. Trochę się dymiło, nikoniecznie z rynien. Ktoś nawet zawiadomił straż pożarną o zadymieniu w piwnicy jednego z budynków, bo widocznie rura kanalizacyjna była nieszczelna. Strażacy na sygnale przyjechali na miejsce. Wkrótce wyszło na jaw co jest przyczyną tego zadymienia. Pożaru na pewno nie było.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ogi33, 09.04.2015 21:49

otóż to @tipacz synchronizacja działań przy takim zarządzaniu jest absolutnie niemożliwa

tipacz, 09.04.2015 21:12

Moim skromnym zdaniem taka zadyma powinna byc.zglaszana do strazy zeby o tym wiedzieli. Szkoda strazakow czasu i naszych pieniedzy.