reklama
reklama

Szycie w domu – jak zmonetyzować to kreatywne hobby

Wiadomości, 04.07.2022 09:01, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Szycie w domu – jak zmonetyzować to kreatywne hobby

Projektowanie i przerabianie odzieży sprawia Ci przyjemność a obsługa maszyny do szycia, igły i nitki nie mają przed Tobą tajemnic? Zatem wszystko wskazuje na to, że równie dobrze szycie mogłyby stać się zajęciem nie tylko hobbystycznym ale też zarobkowym. Kolejnym krokiem rozwoju umiejętności może być przyjmowanie klientów w domu i oferowanie usług krawieckich. Aby na poważnie podejść do tematu warto odpowiednio się przygotować. Od czego zacząć i co będzie potrzebne do rozpoczęcia działalności związanej z krawiectwem?

Rozpoczęcie działalności gospodarczej to ważna decyzja ale o ile są chęci i motywacja do działania to pół sukcesu gwarantowane, Jednak poza mentalnym nastawieniem ważne są też środki trwałe takie jak miejsce prowadzenia działalności. W przypadku chałupniczego krawiectwa wystarczająca będzie wydzielona przestrzeń we własnym lub wynajmowanym mieszkaniu, w której będzie możliwe przyjmowanie klientów, przechowywanie materiałów i powierzonych tekstyliów. Na wstępie warto też określić profil działalności, gdyż krawcowa może zajmować się przerabianiem odzieży, szyciem na wymiar odzieży, wykonywaniem dekoracji do domów, czyli szyciem firan, zasłon, poduszek i innych tekstyliów dekoracyjnych. Jednak bez względu na to czy specjalizacja zakładu będzie wąska czy wręcz przeciwnie krawcowa będzie przyjmować wszystkie zlecenia to trzeba odpowiednio wyposażyć nowe miejsce do pracy.

Maszyna do szycia

Podstawowym narzędziem pracy większości krawcowych jest odpowiednia maszyna, oczywiście tradycyjna igła z nitką też musi się znaleźć wśród wyposażenia pracowni krawieckiej jednak to dzięki maszynie można przyspieszyć wiele zadań, a realizowanie zleceń w krótszym czasie pozwala przyjąć ich więcej zatem więcej zarobić. W sklepach jest duży wybór maszyn do szycia i w zależności od oczekiwanych funkcji, sposobu obsługi, gabarytów czy marki każdy znajdzie odpowiedni model.

Żelazko

Krawiec wykorzystuje żelazko zarówno do wyprasowania gotowego produktu ale też np: do usztywnienia materiału flizeliną z klejem, do różnego rodzaju taśm, lamówek i innych usztywniaczy z klejem, które wymagają użycia żelazka. W komplecie można kupić oczywiście deskę do prasowania lub wykorzystać stół krawiecki zabezpieczony odpowiednim podkładem.

Nici, tkaniny, nożyczki – co jeszcze może się przydać podczas szycia w domu?

Posiadając już maszynę i żelazko, warto wyposażyć pracownię w nici, dodatki krawieckie i tkaniny, które są niezbędne do realizowania podstawowych usług. Najlepiej w tym celu udać się do hurtowni tkanin i dodatków krawieckich – przykładem firmy, która prężnie działa w branży jest Vermont z Łodzi – więcej o firmie pod adresem: https://vermont.com.pl/pl/. Warto skompletować wysokiej jakości nici w szerokiej palecie kolorów dedykowane do szycia przy użyciu maszyny (specjalne nici do maszyny do szycia pozwolą uniknąć plątania się i supełkowania w trakcie pracy). Krawiec zajmujący się usługami powinien tez posiadać suwaki, a dokładniej taśmy suwakowe oraz główki suwakowe oraz inne dodatki krawieckie i akcesoria kaletnicze umożliwiające naprawę, modyfikowanie i tworzenie odzieży. Z kolei do odrysowywania form na tkaninach przydatna jest kreda, mydło krawieckie, pisak zmywalny lub zwykły ołówek – wybór jest duży. Najlepiej zdecydować się na produkty pozwalające łatwo usunąć je, gdy już dana odzież będzie gotowa do odebrania. Kolejny ważny element to wysokiej jakości, ostre nożyczki. Nożyczki krawieckie powinny posiadać też wyprofilowane uchwyty, ponieważ cięcie tkanin, często grubych i sztywnych, może skończyć się odciskami na dłoniach.

Atrybutem krawca jest też taśma krawiecka zwana centymetrem umożliwiająca zebranie miary i dopasowanie szablonu do klienta. Do mierzenia przyda się też linijka, najlepiej elastyczna i długa. Co będzie potrzebne do domowego szycia poza wymienionymi urządzeniami i artykułami? Trzeba wymienić zestaw szpilek, niezbędny do przypinania wykroju do materiału, a także poszczególnych fragmentów odzieży przy jej łączeniu. Najlepsze będą te dłuższe z kolorowymi główkami, ponieważ łatwo można je dostrzec nawet na wzorzystej tkaninie. Krawiec powinien posiadać również rozpruwacz, który przyspieszy przygotowanie odzieży do przeróbek takich jak zwężanie. W tworzeniu nowych projektów przydatny może być też manekin, do którego będzie można przymierzać wykroje oraz odzież.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy