reklama

Szukają chętnych do udziału w badaniach klinicznych nad amantadyną

, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 20.09.2021 12:30, INFORMACJA PRASOWA
Aby wziąć udział w badaniach trzeba spełnić kilka warunków.
Szukają chętnych do udziału w badaniach klinicznych nad amantadyną
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kalwarii Zebrzydowskiej przystąpił do przeprowadzenia badania klinicznego (III fazy) pod nazwą „Zastosowanie amantadyny w zapobieganiu progresji i leczeniu objawów COVID-19 u pacjentów zarażonych wirusem SARS-CoV-2”.


Badania prowadzone są przez Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 z siedzibą w Lublinie pod kierunkiem prof. dr hab. N. med. Konrada Rejdaka z Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

- Proces przystąpienia do programu był długotrwały nie tylko z powodu zapoznania się procedurą medyczną, ale także z powodu iż nasza Przychodnia Zdrowia potrzebowała sprawdzonego partnera w postaci Szpitala, który zabezpieczyłby proces leczenia – mówi burmistrz Kalwarii Augustyn Ormanty i dodaje. - Tym partnerem okazał się dla nas Szpital w Suchej Beskidzkiej, który nie odwrócił się od możliwości wypracowania alternatywy dla szczepień i możliwości leczenia osób już zakażonych. Muszę podkreślić, iż podczas rozmów i opracowaniu dokumentacji medycznej oraz prawnej pełną pomocą służył nam prof. Rejdak. Jest to wzór profesjonalizmu i żywy przykład jak spełniać przysięgę Hipokratesa.

Warto nadmienić, że rok temu burmistrz Kalwarii zarekomendował kierownictwu SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej przystąpienie do współpracy z prof. Rejdakiem w sprawach leczenia chorych na Covid Amantadyną.

Do wzięcia udziału w badaniach, kwalifikację będą przeprowadzać lekarze zatrudnieni w SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej. Udział w projekcie i podawanie amantadyny jest bezpłatne!

Planowane badanie kliniczne dotyczy oceny skuteczności amantadyny w zapobieganiu progresji COVID-19 w kierunku ostrej niewydolności oddechowej i jej następstw neurologicznych. O wszelkich dodatkowych zasadach i prawach pacjenta będą udzielać odpowiedzi lekarze SPZOZ.

Zasady udziału w badaniach klinicznych nad amantadyną (jako leku w zapobieganiu i leczeniu objawów COVID)

Są to badania kliniczne.
Oznacza to, że aby wziąć w nich udział należy spełnić poniższe warunki:
1. Mężczyźni i kobiety w wieku 18 lat i starsi.
2. Potrafiące udzielić świadomej zgody.
3. Posiadające potwierdzony wynik pozytywny na SARS-CoV-2 w ciągu 5 dni od daty wystawienia wyniku (według raportu laboratorium).
4. Pacjenci z jednym lub kilkoma z następujących objawów: gorączka, kaszel, bóle mięśni, łagodna duszność, ból w klatce piersiowej, biegunka, nudności, wymioty, brak węchu, brak smaku, ból gardła, przekrwienie błony śluzowej nosa.
5. Pacjenci, którzy podczas wstępnego badania przesiewowego zgłoszą co najmniej jeden a nie więcej niż 3 z następujących czynników ryzyka pogorszenia stanu klinicznego: wiek ≥40,
otyłość, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby płuc (np. astma, POChP), zaburzenia immunologiczne (np. reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń), choroby neurologiczne: np. stan po odległym udarze lub urazie mózgu, stwardnienie rozsiane, otępienie i inne schorzenia neurozwyrodnieniowe).
6. Pacjenci hospitalizowani lub ambulatoryjni z powodu spełnienia powyższych kryteriów
i wymagający obserwacji w warunkach szpitalnych lub ambulatoryjnych

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy