reklama

Szkoły kusiły uczniów na targach edukacyjnych [FOTO]

, Wiadomości, 08.04.2018 14:42, INFORMACJA PRASOWA
Wybór kierunków jest duży.
Szkoły kusiły uczniów na targach edukacyjnych [FOTO]

6 kwietnia około 600 gimnazjalistów z 30 gimnazjów miało możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz hufców pracy.

Jak co roku, Targi Edukacyjne zorganizowało Starostwo Powiatowe w Wadowicach. Tym razem zagościły w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy.

Zobaczcie zdjęcia


Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Senator RP Andrzej Pająk, Poseł na Sejm RP Józef Brynkus, Małopolski Wicekurator Oświaty Halina Cimer, Dyrektor Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Wadowicach Maria Nitka, Wicestarosta Wadowicki Andrzej Górecki, Radni Powiatu Wadowickiego Renata Kwaśniewska i Joanna Penkala z Wydziału Edukacji Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Wadowicach, Wójt Gminy Wieprz Małgorzata Chrapek, Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski, Wójt Gminy Lanckorona Tadeusz Łopata oraz dyrektorzy szkół i placówek oświatowych powiatu wadowickiego, przedstawiciele związków zawodowych, uczniowie szkół gimnazjalnych wraz z dyrektorami i opiekunami, a także przedstawiciele lokalnych mediów.

Uroczystego otwarcie targów dokonali dyrektor szkoły w Radoczy Stanisław Gliwa z Joanną Lempart-Musiał zauważając, że "szkoły powinny iść z duchem czasów i odpowiedzieć na potrzebę młodego pokolenia, gdyż dzisiaj kluczowe są nowe technologie, idea zrównoważonego rozwoju, kształcenie praktyczne oraz rozwój przedsiębiorczości. Potrzebni też są pracownicy fizyczni, ale zadaniem szkół jest przede wszystkim przygotowanie się do życia w warunkach współczesnego świata. Niezmiernie ważne jest korelowanie kształcenia ogólnego i zawodowego, należy zatem podjąć działania wspierające rozwój każdego uczącego się, stosownie do jego potrzeb i możliwości."

- Idea Targów Edukacyjno-Wydawniczo-Informacyjnych jest szczególnie ważna dla młodego pokolenia, pokolenia, które będzie, w niedługim czasie, tworzyć, kreować i odpowiadać za losy naszej Ojczyzny. Przesłanie dzisiejszego przedsięwzięcia to: wykorzystanie nowoczesnych technologii w nauczaniu - mówili.

Głos zabrali także – Senator RP Andrzej Pająk, Poseł na Sejm RP Józef Brynkus oraz Małopolski Wicekurator Oświaty Halina Cimer, a Wicestarosta Powiatu Wadowickiego Andrzej Górecki podkreślał, że szkoły w Powiecie Wadowickim oferują szeroki wachlarz kierunków kształcenia, które zapewnią młodzieży start w dorosłe życie i wyposażą ją w potrzebne na rynku pracy praktyczne umiejętności, tak dzisiaj cenione przez pracodawców.

Całe wydarzenie uświetnił filmik oraz prezentacja multimedialna przygotowane przez uczniów Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej, a młodzież wraz ze szkolnym zespołem wokalnym w poetyckim przesłaniu wywarła niezwykłe wrażenie na zebranych.

Targi Edukacyjno-Wydawniczo-Informacyjne są krokiem do przodu w prezentacji oferty, ponieważ odwiedzający je mieli niepowtarzalną okazję bezpośrednio porozmawiać z przedstawicielami poszczególnych placówek i porównać ofertę edukacyjną, jednocześnie nie zapominając o swoich zainteresowaniach czy predyspozycjach. To także jedna z największych tego typu imprez w powiecie, ciesząca się od lat dużym zainteresowaniem zwiedzających, ponieważ dzięki zebranym informacjom młodzi ludzie mogą dowiedzieć się jak zaplanować swoją ścieżkę kariery zawodowej, jak się usamodzielnić, a w wyborze najodpowiedniejszej oferty mogą im pomóc foldery, ulotki czy broszury, które w domowym zaciszu pozwolą podjąć właściwe decyzje.


INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy