reklama

Strach się bać, co będzie w sezonie grzewczym

, Wiadomości, 13.08.2019 17:30, NEWSY CZYTELNIKÓW
Strach się bać, co będzie w sezonie grzewczym

Mamy sierpień, do sezonu grzewczego jeszcze daleko, a mieszkańcy Wieprza już mają problemy ze smogiem.

Jak przekazuje nam jedna z mieszkanek, codziennie wieczorem ktoś pali śmieci. Smród jest na tyle dramatyczny, że nie da się wyjść z domu.

-Nie można normalnie wieczorem usiąść i odpocząć, bo zaczyna się w tak zwane "hajcowanie". Smród jaki się wtedy unosi jest nie do wytrzymania... aż zapiera człowiekowi dech w piersiach, a w nozdrzach piecze i swędzi. Niestety, ale mam małe 6-miesięczne dziecko i nawet nie mam możliwości otwarcia okien, a co dopiero wyjścia wieczorem na spacer z dzieckiem. A tak ładnie pisaliście, że w grudniu ubiegłego roku gmina Wieprz wystosowała apel i ostrzeżenie do mieszkańców Wieprza i gminy o nie spalanie śmieci w piecach, że będą kontrole i kary. Jak widać ani kontroli, ani kar, a mamy już miesiąc sierpień. Strach pomyśleć, co będzie gdy zacznie się od nowa sezon grzewczy.- pisze do nas pani Sylwia.

Na terenie Małopolski obowiązuje zakaz palenia w piecach mułami, flotami węglowymi oraz mokrym drewnem (o wilgotności powyżej 20%).Z kolei powiat wadowicki organizuje spotkanie w sprawie rządowego programu "Czyste powietrze":

W dniu 20 sierpnia 2019r. (wtorek) w godz. 11.30-16.30 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wadowicach przy ul. Batorego 2, 34-100 Wadowice w sali nr 11 odbędzie się dla zainteresowanych mieszkańców spotkanie konsultacyjne dotyczące realizacji na terenie powiatu wadowickiego PROGRAMU PRIORYTETOWEGO CZYSTE POWIETRZE.

W/w konsultacje prowadzone będą przez Panią Katarzynę Bryzek – Głównego Specjalistę – Doradcę Energetycznego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Starostwo Powiatowe w Wadowicach poinformowało również, że spotkania takie będą organizowane cyklicznie – raz w miesiącu.


foto: Czytelniczka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Wasaki3, 13.08.2019 19:07

Ostatnio czytałem że pewien Hiszpan wyrzucił do lasu lodówkę ze skarpy i nagrał to telefonem. Policja go namierzyła i dostał mandat za śmiecenie 26tys. euro i to jest kara a nie 500 zł, za takie pieniądze już by prędzej szukali sprawców. Tak samo za takie coś.

",,**,,", 13.08.2019 18:20

A Pani Sylwia czemu nie wzywa policji i strazy miejskiej?????????? Dostanie mandat 500zl i po problemie dla smrodzacego!!!!!!!! Drugi raz juz dymil nie bedzie!!!!!

JerzyO, 13.08.2019 17:51

To nie smog tylko dym . Redaktorku po "sorbonie " ....