reklama

Stowarzyszenie z Andrychowa wysłało skargę do premiera Tuska

, Wiadomości, 12.05.2014 15:35, NEWSY CZYTELNIKÓW
Stowarzyszenie „Teraz Andrychów” wysłało skargę do premiera Donalda Tuska na wojewodę małopolskiego Jerzego Millera. O co poszło?
Stowarzyszenie z Andrychowa wysłało skargę do premiera Tuska

Sprawa dotyczy oczywiście dyżurów pogotowia ratunkowego w Andrychowie. Przypomnijmy, że od kwietnia na dyżurze nocnym w Andrychowie jest tylko jedna karetka, choć wcześniej były dwie. Ograniczenia wprowadził właśnie wojewoda Jerzy Miller.

Pod protestem w tej sprawie stowarzyszenie „Teraz Andrychów” zebrało ponad 10 tys. Podpisów. W marcu odbył się nawet protest przed Urzędem Wojewódzkim w Krakowie [na zdjęciu]. Nic to nie dało. Dlatego stowarzyszenie napisało skargę do premiera na wojewodę.

- Ta skarga ma charakter prewencyjny. Pan wojewoda zlekceważył głosy 10 tys. mieszkańców ziemi Andrychowskiej i Gminy Wieprz . Dziś już wiemy, że jego decyzja jest kompletnie nietafiona. Zdarza się, że andrychowscy ratownicy uczestniczą w akcjach na terenie powiatu oświęcimskiego, natomiast do Andrychowa dojeżdżają karetki z Kęt. To jest kompletna paranoja, okres oczekiwania na dojazd karetki niejednokrotnie wynosi godziny - przekonuje Zbigniew Małecki, radny andrychowski ze stowarzyszenia „Teraz Andrychów”
 

- ,,Andrychów Walczy do Końca’’ to hasło przyświeca nam wszystkim w sprawie karetki. Przez ostatni okres temat jakby ucichł, ale to co przeżywają  rodziny osób które po godzinie 19 dzwonią pod nr 112, gdzie pilnie potrzeba pomocy medycznej, o tym już nikt nie pisze. To są ludzkie dramaty. Jako Stowarzyszenie zaangażowaliśmy się  w tą sprawę dość mocno. I chyba dobrze że mieszkańcy w tak ważnej sprawie mogą liczyć na to że w słusznej sprawie ktoś podnosi tą kwestię - dodaje Janusz Lipski, organizator zbiórki podpisów pod petycją do Wojewody.

źródło: Teraz Andrychów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

dexter, 13.05.2014 09:46

W niektórych komentarzach, potwierdza się ,,Polska MENTALNOŚĆ i ZAWIŚĆ,, ,a przy okazji gdyby tak wyjąć zawartość niektórych mózgów w których jest taK ,,NASRANE\'\', to kilka gospodarstw rolnych miałoby problem z nawozem z głowy....

kaczor, 13.05.2014 01:04

nie sądzę żeby to coś dało. dla Tuska który potrafi \"olać ponad milion podpisów 10 tysięcy podpisów to drobnostka:( ale drugiej strony jeśli stowarzyszenie chce to jego wola. przynajmniej jakiś urzędnik od tuska będzie miał zajęcie a do tego nie będą mogli powiedzieć że nic nie wiedzieli.

corleone, 12.05.2014 22:17

@igor5 wiem gdzie mają te podpisy ..Ale mimo wszystko skoro LEŃ nic w tej sprawie k;...wa nie robi . To reakcja Stowarzyszenia nie powinna dziwić. Cała TuskoBnda ŚWIETNIE pogrywa. Stowarzyszenie Teraz Andrychów wysłało skargę bo sprawa karetki dotyczy wszystkich nas bez względu na polityczne upodobania .

corleone, 12.05.2014 21:03

a politruk dalej swoje ..........skoro w ten deseń to proszę Burmistrz Żak razem Komuchami składa kwiaty 1 Maja to oczywiście jest ok. Trzeba było być na pikiecie a nie teraz pisać .. Radny był bo jest członkiem Stowarzyszenia . Czytaj tekst uważnie bo to jest najważniejsze,. Chcesz przyj....ć Małeckiemu i Kubieniowi ? hmmmmm pogratulowaćb - żenada i populizm.

igor5, 12.05.2014 21:01

nie ma to jak poskarżyć się hersztowi PO.... rudy kilka razy olał miliony podpisów .... zgadnijcie gdzie ma nasze 10 tysięcy ???

asquit, 12.05.2014 20:35

radny PIS popierający kubienia ramię w ramię w działaczami Ruchu Palikota. to mi się podoba ;!

corleone, 12.05.2014 20:10

westwi78 nareszcie coś konkretnego !!!!!Brawo !!!!!!

westwi78, 12.05.2014 19:39

palikociarnia, jestem jednym z założycieli tego stowarzyszenia. Możesz powiedzieć o co Ci tak konkretnie chodzi? Co to znaczy [ciach!] robić? Zrobiłeś choć cześć tego co tym ludziom się chciało, angażując często swój czas i pieniadze? na kogo chcesz ich zmieniać? Na takich jak Ty, co potrafią tylko ujadać? Rusz swoją dupę i pokaz nam wszystkim jak to się robi. I wskaż mi jeszcze koryto do jakiego się ponoc wybieram.

mareczek, 12.05.2014 18:30

no i dobrze. walczcie. przynajmniej nie będą mogli mówić że nic nie wiedzieli.

Palikociarnia, 12.05.2014 17:34

@infocar masz niestety rację realpolitik :( Gadać JEDNO robić SWOJE. Nie ważne z kim byleby DO KORYTA. Raz walczyć o wartości a później iść pod rękę z takimi co krzyże chcą ściągać !! Niestety masz rację, takie to nasze lokalne realpolitik. Gadać krzyczeć i [ciach!] zrobić. Widzieć źdźbło w oku innych a belki w swoim nie widzieć. WSTYD I ŻENADA, szczególnie że to tylko gadanie z którego nic nie będzie. Upodlenie skrajne, wyłącznie żeby nabić sobie punktów. Nie zawahają się grać na uczuciach religijnych ani nie zawahają się nasi politycy stać z takimi ludźmi bark w bark. TAKIE MAMY WARTOŚCI W POLITYCE! ZMIENIĆ TRZEBA WSZYSTKICH albo skończyć udawać że ktokolwiek ma jakieś wartości.

corleone, 12.05.2014 17:30

Na tą pikietę pod urzędem mógł przyjść każdy kto chciał. Demonstrowano w bardzo ważnej sprawie. Ważnej dla wszystkich mieszkańców zachodniej Małopolski a szczególnie dla Andrychowa i Wadowic !!!!!!! Na tej focie powinni być wszyscy którym ta sprawa leży na sercu.....!!!!! Po drugie ze wszystkiego chcecie zrobić politykę?. No cóż ,,palikociarnia\'\' lepiej siedzieć i kręcić lody z platfusami w Wadowicach na kościelnej i udawać niewiniątka. Pikietę organizowało Stowarzyszenie Pan Klinowski był tam prywatnie trzeba było przyjechać i pogonić człowieka a nie teraz po internecie puszczać ploty że niby to Grodzką zaprosił lub P....kota. Bo to bzdura wymyślona przez Wadowicki układ na potrzeby zdyskredytowania opozycji. Ale mimo wszystko dobrze piszesz od razu widać kto stoi za tymi komentarzami przynajmniej już nie będzie złudzeń że szykuje się wspaniała koalicja ,platfusów części PiSu i Wspólnego Domu. Po trzecie Facet o którym tak się rozpisujesz ma dopiero 30 klika lat i odwagę aby powiedzieć głośno że Wadowicach jak i w Andrychowie należy odrąbać esbeckie ryje od koryta. I to chyba jest jedyna przyczyna dlaczego prowadzony jest taki atak na jego osobę. W 2010 roku ten że Klinowski startował z Komitetu Burmistrz Wadowic ,,Wspólny Dom\'\' . I zapewniam że o wszystkim tym o czym piszesz doskonale wiedział układający listy Stanisław Kotarba szef struktur PO w Wadowicach oraz Pani Burmistrz Filipiak. Cztery lata temu nie było problemu żeby podawać mu rękę i układać się z nim na listach wyborczych a teraz gdy facet odkrył ten cały powiatowy bajzel publicznie to wróg nr1 . Metody rodem z PRLu . Stowarzyszenie dział zapewne ponad podziałami,. I proszę tego nie podciągać pod jakieś rozgrywki polityków z trzeciej lub drugiej pułki bo nikt nie będzie bezkarnie siał takiej propagandy. Palikociarnia znajdziemy i fotki gzie stoisz obok Rajdy,Petka , Zdzisława , i całej reszty Tuskowej menażerii i co w takim razie należy twierdzić że jesteś z nimi w komitywie ???? skoro tak to tak jesteś...a na marginesie oszczędzaj siły bo kampania tuż ,tuż a pryncypał nie znosi porażek......

infocar, 12.05.2014 17:14

@Palikociarnia To jest właśnie realpolitik w wydaniu lokalnym. Tak powinno być. Nieważne z kim pod rękę tylko dlaczego.

Palikociarnia, 12.05.2014 16:05

Super fota! Na tej focie jest człowiek który \"ujadał\" na autora obrazu z wystawy, a tutaj stoi obok osoby która zapraszała do Wadowic Palikota i Grodzką. Szczyt politycznej hipokryzji !! Ten sam człowiek na własnej stronie pokazuje swój wizerunek z napisem Nice people take drugs. - (fajny człowiek bierze narkotyki) !!! Był on prominentnym działaczem Wolnych Konopii!! http://mateuszklinowski.pl/ Zapamiętajcie to zdjęcie, bo dzięki niemu można wyrobić sobie zdanie na temat wartości które reprezentują te osoby !!