Staw w Andrychowie to ostatnio obraz nędzy i rozpaczy

, Wiadomości, 29.12.2016 11:40, (red)
Mieszkańcy Andrychowa zaniepokojeni są ostatnim wyglądem stawu w Andrychowie. Kiedy to się zmieni?
Staw w Andrychowie to ostatnio obraz nędzy i rozpaczy

 

Staw w Parku Miejskim w Andrychowie to ostatnio okolica, którą trzeba omijać szerokim łukiem. Po tym jak kilka tygodni temu ze stawu wypuszczono wodę, wygląda on fatalnie. Chodzi także o niezbyt przyjemny zapach.... Na dodatek żadne prace w stawie nie są przeprowadzane.

 

Wyglądem tego miejsca zaniepokojeni są mieszkańcy, którzy dziwią się, dlaczego zapowiadane czyszczenie stawu nie jest przeprowadzane. Kilka dni temu interpelację w tej sprawie złożyła radna Alicja Studniarz, która pytała burmistrza Tomasza Żaka co dalej ze stawem.

 

Burmistrz odpowiedział, że wszystko jest pod kontrolą. Zdaniem burmistrza, po prostu taka jest technologia porządkowania tego typu miejsc. Najpierw trzeba było wyłowić ryby i wypuścić wodę. Teraz staw jest osuszany, następnie wybrany zostanie z niego muł, a na wiosnę – prawdopodobnie w kwietniu – w stawie pojawi się ponownie woda.

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

repart, 10.07.2017 10:07

Staw całą zime i wiosne nie zalewano wodą głównie po to aby nie szarogęsiłt sie w nim dzikie ptactwo a i ryby sprzedano no i stało się rozmnożyła sie rdestnica kędzierzawa w zbiorniku zbyt przepełnionym wodą i prawdopodobnie bez stałego przepływu świeżej wody i skubiących rośliny dzikich kaczek

JasiuWedkarz, 30.12.2016 12:04

Trollu bylem przy tym jak wylawiano te ryby i to sie w glowie nie miesci ile mniejszych ryb splynelo do wieprzowki za co w zasadzie grozi kara za zarybianie wod bez zezwolenia :) Powiedz mi jeszcze ze metrowy amur nie jest jadalny bo widze ze znasz sie na rybach lepiej ode mnie :D

troll, 30.12.2016 11:21

Oj jasiu wędkarzu....a raczej pajacu. Te ryby nadawały się na wigilię jak ty na internautę ! Ja zamiast dekoracji wolę , abyśmy My sami ten nastrój stworzyli. Najlepsze życzenia od ,,trolla" dla wszystkich. Jasiu, przepraszam za tego pajaca.

maria, 30.12.2016 10:41

a jeśli chodzi o dekoracje miasta na święta to Andrychów chyba jest najbrzydszym miastem myślę że ktoś powinien za to odpowiadać jak p. myśli p. marku.

Sweety, 30.12.2016 08:28

W ogóle Andrychów to obraz nędzy i rozpaczy...wysokie czynsze, brak miejsc parkingowych pod blokami...itp.itd.

JasiuWedkarz, 29.12.2016 12:13

Ryby ze stawu zawitaly na wigilijnych stolach radnych i wszystko sie zgadza :)