reklama

Staruszka straciła 10 tysięcy. Dała się oszukać

, Wiadomości, 22.06.2015 16:30, ks
10 tys. zł straciła mieszkanka Kęt. Oszuści wmówili jej, że jej syn spowodował wypadek i potrzebne są pieniądze.
Staruszka straciła 10 tysięcy. Dała się oszukać

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach poszukują oszustów, którzy wykorzystując metodę na policjanta wyłudzili od starszej mieszkanki Kęt  10 tys. zł.- Do zdarzenia doszło 19 czerwca około godziny 16:00 kiedy 85 – letnia mieszkanka otrzymała telefon od mężczyzny podającego się za policjanta. Poinformował on kobietę, że jej syn spowodował wypadek drogowy, w którym dwie osoby są ciężko ranne. W związku z tym syn został zatrzymany i na jego uwolnienie trzeba 20 tys. zł. Przerażona kobieta, oświadczyła, że ma jedynie 10 tysięcy złotych, na co przystał rozmówca podając, że po pieniądze zgłosi się do niej policjant. Po kilkunastu minutach kobieta wyszła przed dom i pieniądze przekazała nieznajomemu. Mężczyzna zabrał pieniądze informując, że musi się bardzo spieszyć, aby przekazać pieniądze celem załatwienia sprawy jej syna - informuje nad Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

 

Policjanci apelują do osób starszych i ich rodzin.

Policjanci zwracają uwagę, że nigdy nie działają w taki sposób, co należy dokładnie wytłumaczyć osobom starszym. Apelujemy więc, zwłaszcza do osób młodych o informowanie swoich rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które wykorzystując rozmaite sposoby, mogą chcieć wykorzystać ich łatwowierność i chęć niesienia pomocy. Należy ich poinstruować  jak powinni się zachować w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie gotówki - czytamy w policyjnym komunikacie.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy