reklama

Sprawa konkursów na dyrektorów: są kolejne decyzje

, Wiadomości, 01.10.2015 10:20, ks
Ciąg dalszy „serialu” z obsadą stanowisk dyrektorskich w szkołach gminy Andrychów. Są kolejne decyzje.
Sprawa konkursów na dyrektorów: są kolejne decyzje

To niekończąca się historia. Kolejny miesiąc trwają prawne batalie o to, czy w połowie zeszłego roku kilku dyrektorów szkół w gminie Andrychów zgodnie z prawem powołano na te stanowiska.

 

Są kolejne decyzje. Jak poinformował andrychowski magistrat, niedawno (22.09) Wojewódzki Sąd Administracyjny rozpoznawał  skargi Wojewody Małopolskiego na zarządzenia burmistrza Andrychowa w sprawie przedłużenia powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Samorządowych w Rzykach oraz przedłużenia powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Samorządowych w Inwałdzie.

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił obie skargi Wojewody uznając, iż przy wydaniu zaskarżonych zarządzeń burmistrz Andrychowa nie naruszył prawa. 

 

- Oznacza to, iż powierzenie stanowisk dyrektorów w ww. placówkach oświatowych w Rzykach oraz Inwałdzie było działaniem zgodnym z prawem – informuje magistrat.

 

Na razie nie wiadomo, czy to już ostateczny finał spraw związanych z obsadzeniem dyrektorów szkół w Inwałdzie i w Rzykach.

 

Ciągle nierostrzygnięta pozostaje sprawa obsadzenia stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie. Tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana i dotychczasowe orzeczenia są niekorzystane dla gminy. Brak jednak ostatecznego, prawomocnego werdyktu.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

aleocochodzi, 01.10.2015 19:27

Rządzi PO-PSL, czyli wszysko było prawidłowo. I oni nie kłamiom. niezalezna.pl/71463-ewa-kopacz-zamyka-propagandowy-zespol-macieja-laska

demokracja, 01.10.2015 18:47

@asquit - czytaj ze zrozumieniem wyroki sądów - sąd odrzucił skargi dot. powierzenia stanowisk po nierozstrzygniętych konkursach co nie oznacza, że konkursy zostały dobrze przeprowadzone . W/g wyroku poprzedzającego konkursy zostały rozstrzygnięte. . Wyrok sądu dot. przeprowadzenia konkursów stwierdza, że zarządzenia zostały wydane z NARUSZENIEM PRAWA jednoznacznie wskazując, że konkursy WYŁONIŁY KANDYDATÓW na dyrektora - a więc nie twierdź, że "zostały dobrze przeprowadzone" bo to jest KŁAMSTWO i MANIPULACJA . W przypadku Rzyk dyrektorem powinna zostać inna osoba niż "persona", której powierzono stanowisko. . Oczywiście wyroki muszą się uprawomocnić. Ten z oddaloną skargą również. A zapewne będzie wniesiona na niego kasacja do NSA. Nie tylko burmistrz i jego "podwładny dyrektor" za pośrednictwem wynajętej kancelarii potrafią się odwoływać, Wojewoda również i zapewne nie będzie w tym przypadku rolowania czasu tak jak to robi strona urzędu miejskiego.

asquit, 01.10.2015 17:20

hahaha a tak niektórzy ujadali a okazuje się że konkursy zostały dobrze przeprowadzone

zandrychowa, 01.10.2015 16:22

To akurat źle że wracają.Tania drożdżówka niestety nie ma nic wspólnego z DROŻDŻÓWKĄ

igor7, 01.10.2015 16:13

DROŻDŻÓWKI WRACAJĄ DO SZKÓŁ !!! . . . bezmózga kobita od szkół z PO wynegocjowała to z ich ministrem zdrowia !!! . . . Przed wyborami trup PO przywróci jeszcze kawę....zanim wpadnie do grobu 25 października... . . . DZIĘKI !!!

xpek, 01.10.2015 14:18

kogo to interesują te przepychanki szkoły dobrze działają -działają i o to chodzi

statystyk, 01.10.2015 11:47

Agniecha zapomniałaś dodać, że to WYROK NIEPRAWOMOCNY zawsze to robiłaś dotychczas . Wojewoda już podjął decyzje i naprawi ten "wypadek przy pracy" WSA w NSA . dodatkowo orzeczenie jest lapidarne ODDALA SKARGĘ a z jakiego powodu i kto działał zgodnie z prawem dowiemy się z uzasadnienia :))

abcabc, 01.10.2015 11:23

spokojnie już powoli kończą się ci argumenty jak widać powoli wychodzi że urząd ma racje w tej sprawie

AntyPIS, 01.10.2015 10:02

SP4 to gwóźdź w nodze szafranskiego i żaka. W tej sprawie panowie odciagaja sprawę ile mogą bo wiedzą, że bedzie dla nich przegrana. Szkoda tylko pieniędzy podatników na ich adwokatów. Ale tak to jest gdy się studiowało prawo- tylko "studiowało". Do tego fatalny doradca- szafranski, który (na to wychodzi) tyle wie o prawie oświatowym ile "płacząca Jadzia" ma nieprzepłakanych dni. Jedna wielka kompromitacja i brak znajomości przepisów.