reklama

Self Care – zmień swoje nawyki wiosną!

Wiadomości, 07.03.2023 10:22, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Zimowa chlapa za oknem raczej nie nastraja nas optymizmem. Zadbanie o swoje dobre samopoczucie to nic złego, zwłaszcza w okresie, w którym większość z nas czuje się znacznie gorzej. Dobra wiadomość jest taka, że wiosna, czas odrodzenia i regeneracji, jest tuż za rogiem. Warto więc dobrze wykorzystać ten czas i tak jak natura wokół nas wrócić do życia w pełni sił i z uśmiechem na ustach.
Self Care – zmień swoje nawyki wiosną!

Zimowa chlapa za oknem raczej nie nastraja nas optymizmem. Zadbanie o swoje dobre samopoczucie to nic złego, zwłaszcza w okresie, w którym większość z nas czuje się znacznie gorzej. Dobra wiadomość jest taka, że wiosna, czas odrodzenia i regeneracji, jest tuż za rogiem. Warto więc dobrze wykorzystać ten czas i tak jak natura wokół nas wrócić do życia w pełni sił i z uśmiechem na ustach.

Wraz z wioną przychodzi czas na zmiany

Kiedy początek wiosny zbliża się do nas wielkimi krokami, jak przy każdej cyklicznej zmianie warto skorzystać z symbolicznego nowego początku do wprowadzenia zmian do swojej codziennej rutyny. Krążąc między pracą a domem, przedzierając się codzienne przez korki duszącego od smogu miasta, chowając się za kolejnymi warstwami przed deszczem, śniegiem czy zimnymi wiatrami łatwo wpaść w letarg, który wysysa z nas wszelkie chęci do życia. Sylwestrowe postanowienia poszły gdzieś w niepamięć, bo trzeba było skupić się na pracy i coraz to kolejnych niespodziankach życia codziennego, a my sami staliśmy się chronicznie przemęczeni i zdołowani. Nie istnieje jedno remedium na wszystkie nasze problemy, ale wystarczy podjąć się kilku prostych aktywności, aby wraz z początkiem nowej pory roku powiedzieć „stop” sezonowej depresji i zadbać o własne szczęście.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Słysząc budzik o 6 rano i widząc za oknem jedynie ciemność trudno czuć coś innego niż zmęczenie i zawód. Zimą zwykle więcej przesiadujemy w domu i mamy tendencję do porzucania zdrowych nawyków dbania o siebie, swój organizm i zdrowie – bo kto normalny ma ochotę na poranną przebieżkę, gdy za oknem szaleje śnieg z deszczem? Ma to negatywny wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i cerę i wygląd. Wraz w wiosną przychodzi poprawienie się pogody i więcej słońca, warto więc zainwestować nieco swojego czasu i powrócić do zdrowszego trybu życia. Pierwszym krokiem może być zadbanie o swój wygląd – gdy patrząc w lustro widzimy zdrową, gładką cerę, od razu lepiej się czujemy i nastawiamy pozytywnie na resztę dnia. Higiena twarzy nie wymaga używania tuzinów specyfików kosmetycznych. Wystarczy dodać do swojej codziennej rutyny naturalny peeling czy krem z witaminą B3 i konsekwentnie używać ich na przestrzeni kolejnych dni i tygodni. Miękka i zadbana skóra sprawia, że wyglądamy jak milion dolarów i czujemy się równie dobrze. Kolejnym etapem będzie większa aktywność na świeżym powietrzu. Choćby codzienny spacer od razu pomoże nam w odzyskaniu dobrego samopoczucia.

Właściwe nastawienie kluczem do sukcesu

Self care polega również na daniu sobie nieco wytchnienia. Ciągły stres ma niezwykle negatywny wpływ na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Ważne jest więc znalezienie momentu na przystanięcie i chwilowe zrelaksowanie. Poświęć jeden dzień na aktywności całkowicie niezwiązane z pracą i pozwól sobie zrobić to, co kochasz. Pójdź na długi spacer do lasu z ukochanym psem, ugotuj swoją ulubioną potrawę i nie licz kalorii każdego składnika, spotkaj się ze znajomymi i nadróbcie wszystkie stracone ostatnio chwile. Pozwól sobie być nieproduktywną: obejrzyj nowy serial, o którym słyszałaś tyle dobrych opinii, przeczytaj książkę, którą odkładałaś na później, poleż w wannie i wypróbuj kulę do kąpieli, którą kiedyś otrzymałaś w prezencie. Pędząc przez życie łatwo zagubić się w ciągłym biegu z jednego punktu do drugiego i zapomnieć o docenianiu chwili spokoju. Skorzystaj więc z któregoś wiosennego weekendu na przeżycie dnia całkowicie dla siebie.


- ARTYKUŁ SPONSOROWANY -

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy