reklama
reklama

Są pieniądze na remonty boisk. Skorzysta kilka gmin

Wiadomości, 28.02.2018 14:15, red
Wieprz, Brzeźnica, Zator, Osiek, Sucha Beskidzka dostaną pieniądze na boiska przyszkolne.
Są pieniądze na remonty boisk. Skorzysta kilka gmin
Władze województwa małopolskiego zdecydowały właśnie o przekazaniu 9 mln zł na realizację pilotażowego projektu „Małopolskie boiska”. Dzięki temu w aż 58 miejscowościach regionu zostaną wyremontowane boiska przyszkolne.

Z nowych obiektów setki uczniów będą mogły korzystać już od najbliższego nowego roku szkolnego 2018/2019. W ciągu najbliższych kilku miesięcy istniejące teraz boiska przyszkolne zmienią się nie do poznania. A co najważniejsze, bezpieczniejsi będą ich użytkownicy – uczniowie najczęściej korzystający z nich na lekcjach wychowania fizycznego czy rozwijający swoje sportowe pasje w wolnym czasie.

Niebawem rozpoczną się prace polegające na wymianie nawierzchni, która teraz grozi różnego typu urazami (np. żużlowej, betonowej, asfaltowej czy z kostki brukowej). Zastąpi je bezpieczna nawierzchnia poliuretanowa. W razie potrzeby obiekty zostaną też wyposażone w nowe bramki, siatki, kosze, piłkochwyty. Ze środków otrzymanych w ramach dotacji można sfinansować prace związane z rozbiórką starej nawierzchni, wykonaniem podbudowy pod nową oraz dostawę i ułożenie nawierzchni poliuretanowej.

Pieniądze trafią również do kilku gmin w naszym regionie:
- Zator dostanie -188 792 zł.
- Osiek - 60 366 zł
- Sucha Beskidzka - 118 670 zł
- Brzeźnica - 170 530 zł
- Wieprz - 98 944 zł

źródło: Urząd Marszałkowski w Krakowie
foto: Archiwum
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy