reklama

Rusza budowa CERT. Co to takiego?

, Wiadomości, 07.10.2015 13:10, NEWSY CZYTELNIKÓW
W Wadowicach ruszyła niezwykła inwestycja – Stowarzyszenie „Dać Szansę” buduje CERT!
Rusza budowa CERT. Co to takiego?

Chociaż skrót CERT wydaje się niezrozumiały, jest to placówka jak najbardziej potrzebna na terenie naszego miasta. W Wadowicach powstaje bowiem pierwsze Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Terapeutyczne. Zostanie ono wybudowane na działce położonej przy ulicy  Kochanowskiego, tuż za Chińskim Marketem.

 

Jak zaznacza Bogumiła Jończyk, prezes Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę”, placówka jest niezbędna dla dalszej działalności, gdyż  obecnie miejsca, gdzie odbywają się zajęcia dla dzieci, rozsiane są po terenie całego miasta. W swoich strukturach Stowarzyszenie posiada bowiem placówki, które zrzeszają ogółem ponad 300 niepełnosprawnych dzieci: Niepubliczny Specjalny Punkt Przedszkolny „Dać Szansę” dla dzieci z autyzmem, Niepubliczną Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, która prowadzi zajęcia  ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka, Świetlicę Terapeutyczno-Integracyjną  „Szansa”, Centrum Wolontariatu.

 

- Niejednokrotnie dojazd do tych placówek jest utrudniony. Brakuje nam własnych parkingów, z dużą ilością miejsc dla samochodów, nie tylko dla podopiecznych ale również dla pracowników. W chwili obecnej  Stowarzyszenie zatrudnia ponad 60 osób. Marzymy również o nowoczesnych windach wewnątrz budynków, dzięki którym przemieszczanie stałoby się o wiele prostsze… – mówi prezes Stowarzyszenia.

 

Akcja „Buduj Razem z Nami” zainaugurowana została w ubiegłą niedzielę. Stowarzyszenie zaprasza wszystkich do współpracy i zachęca do udzielania wsparcia w tym niezwykłym przedsięwzięciu. 

 

- Ruszamy ze sprzedażą cegiełek, zapraszamy wszystkie osoby chętne do udzielania się w ramach wolontariatu, do współpracy zachęcamy również Firmy, które mogą przekazać na nasz cel darowiznę lub chcą pomóc w każdy inny sposób. Liczy się nawet najdrobniejszy gest – zaznaczają pracownicy Stowarzyszenia.

 

Budowa przebiegać będzie w dwóch etapach, cała placówka będzie miała 2 kondygnacje oraz powierzchnię użytkowa około 1800 m2. Według planów, nowy obiekt mógłby być gotowy w 2017 roku.  

 

Więcej o budowie na stronie www.dacszanse.pl

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

czubus, 07.10.2015 14:14

no dawać panie i panowie dawać, rodzina J. bardzo liczna, miejsca pracy potrzebne nadal....a dzieci? zwyczajem i obowiązkiem jest podpisanie listy przez rodzica i najlepiej nie zadawać pytań....a tak przy okazji 1% przekażcie jakiemuś innemu stowarzyszeniu, bardziej transparentnemu