reklama

Rośnie poziom wód w regionie [AKTUALIZACJA]

, Wiadomości, 28.04.2017 16:30, PG
Na razie nie ma zagrożenia powodziowego ale Biuro Prognoz Hydrologicznych wydało ostrzeżenie.
Rośnie poziom wód w regionie [AKTUALIZACJA]

 

Biuro Prognoz Hydrologicznych Oddziału IMGW-PIB w Krakowie wydało ostrzeżenie dla obszaru województwa małopolskiego, które obowiązuje do soboty (29.04.) do godz. 09.00 rano.

 

W związku z występującymi opadami deszczu, w zlewniach: Soły poniżej kaskady, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy oraz na mniejszych, bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa, prognozowane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich, lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.


W ciągu drugiej doby, na skutek nadal prognozowanych opadów deszczu, punktowo (zwłaszcza w zlewniach: Skawy, Raby oraz Dunajca) mogą zostać przekroczone stany alarmowe.

 

Prawdopodobieństwo: 90%

 

Na video poniżej rzeka Wieprzówka w Andrychowie ma już 1 metr głębokości, więc lepiej się do niej nie zbliżać. Strażacy cały czas monitorują sytuację ale na razie nie ma zagrożenia powodziowego.

Tak wyglądała sytuyacja w piątek po południu

 

A tak w piątek o godz. 20:30

 

W Kętach już od wczoraj służby prowadzą kontrole cieków wodnych pod kątem zagrożenia powodziowego. W okolicy księżego mostka w Bielanach mają zostać ułożone worki z piaskiem.

Jak powiadamiają meteorolodzy w sobotę pogoda ma się poprawić. W niedzielę nie powinno już padać.

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

szeliga, 28.04.2017 20:08

Nie zawracajcie głowy p. posłowi Polakowi BDI. Rok temu przecież załatwiał lewoskręt na ulicę Żwirki i Wigury - pomysł był "super". A teraz naręcza kwiatów musi w roznosić pod wszystkie pomniki - a będzie ich coraz więcej - Chłop Pan się narobi !

fred11, 28.04.2017 18:44

cytat z najgłupszego po TW Bolku byłego prezydenta z PO-WSI - "Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do głównej rzeki i do Bałtyku, więc nie słyszałem od dłuższego czasu o zjawiskach powodziowych, które by trwały dłużej niż tydzień czy dwa. " . zrób pajacu zakupy w innym sklepie i poczekaj te 2 tygodnie

rafi, 28.04.2017 18:14

Komentarz usunięty przez autora.