reklama

Rośnie góra opon obok cmentarza [FOTO]

, Wiadomości, 16.04.2019 13:30, PG
Tak będzie jeszcze ponad miesiąc!
Rośnie góra opon obok cmentarza [FOTO]

Tak wygląda parking naprzeciwko cmentarza na ul. Beskidzkiej w Andrychowie. Cała góra opon codziennie się powiększa. Przybywają też stare, zepsute meble i inne śmieci. Zakład Gospodarki Komunalnej zaplanował wywóz odpadów wielkogabarytowych dopiero na koniec maja, czyli jeszcze przez miesiąc taki widok będzie straszył mieszkańców.Ale to nie jedyne takie miejsce w okolicy. Podobnie jest na ul. Szewskiej.
Dla przypomnienia komunikat ZGK i terminy.

Jak informuje Zakład Gospodarki Komunalnej, za odpady wielkogabarytowe uznaje się odpady komunalne, które ze względu na swoje rozmiary i masę, nie mogą być umieszczone w typowych pojemnikach przeznaczonych do zbierania odpadów komunalnych.

Odpady w dniu wywozu należy wystawić przed nieruchomość najpóźniej do godz. 9.00!

UWAGA!!! Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne takie jak deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, rolety jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady zielone, worki na śmieci lub kartony z odpadami domowymi.

Wspomniane odpady NIE BĘDĄ ODBIERANE spod nieruchomości! Można je oddać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zlokalizowanych w Andrychowie przy ul. Batorego 24 lub ul. Biała Droga zgodnie z zapisami REGULAMINU KORZYSTANIA Z PUNKTÓW SELEKTYWNEGO ZBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH NA TERENIE GMINY ANDRYCHÓW. Regulamin można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego w Andrychowie pod adresem: andrychow.eu (zakładka: naszemiasto/ gospodarka-odpadami).

W przypadku konieczności pozbycia się mebli i innych odpadów wielkogabarytowych (w tym zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego) poza podanymi terminami zbiórki istnieje możliwość bezpłatnego oddania w/w odpadów do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Biała Droga w Andrychowie lub przy ul. Batorego 24 - informuje Zakład Gospodarki Komunalnej z Andrychowa.

UWAGA ZMIANA terminów!
W związku z wywozem odpadów komunalnych przypadającym na dzień wolny od pracy tj. na dzień 22 kwietnia 2019 r. ( IV poniedziałek miesiąca) Urząd Miejski w Andrychowie
uprzejmie informuje, że wywóz odpadów przypadający na ten dzień zostanie zrealizowany w następujących terminach:
– 19.04.2019r. – dotyczy posesji Sułkowice- Łęg (ul. Górska, ul. Turystyczna, ul. Wiosenna)
– 23.04.2019r. – dotyczy posesji w Targanicach
– 26.04.2019r. – dotyczy posesji Sułkowice ul. Kamieńcowa oraz Andrychów (Pl. Mickiewicza, ul. Rynek, ul. Garncarska, ul. Floriańska, ul. Pachla, ul. Daszyńskiego, ul. Olszyny, ul. Legionów, ul. 1 Maja, ul. Dąbrowskiego)
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 17.04.2019 05:29

Brawo ZGK - o sorry Konsorcjum - więcej kretyńskich regulaminów - na pewno będzie czyściej - a Gmina będzie utkana z "atrakcji"

krl13, 16.04.2019 21:04

chyba kogoś pop...liło!

NIE bo NIE, 16.04.2019 20:41

A Ja się pytam kto komu dał ponosić łańcuch ?

miastoandrychow, 16.04.2019 18:28

Z tym końcem maja to jakaś pomyłka, do tego czasu utoniemy w śmieciach. Po zimie mieszkańcy sprzątają swoje nieruchomości z niepotrzebnych śmieci. Z tym późnym terminem, to ktoś grubo przesadził. KONIEC KWIETNIA TO POWINIEN BYĆ OSTATECZNY TERMIN WYWOZU ŚMIECI WIELKOGABARYTOWYCH ! Czekamy na zmianę terminu na wcześniejszy ?

dawidmurgas, 16.04.2019 17:36

Co to wogole ma znaczyć. Normalni wulkanizatorzy pobierają opłata za utylizacja opon i utylizuja je w należyty sposób. Np wulkanizacja z bulowic. A tu widać jakiś Janusz biznesu się znalazl

formica, 16.04.2019 17:06

Oczywiście ten proceder należy ukrócić, ale jest jedno ale ... Zwróćcie Państwo uwagę na powyższe tabele z terminami wywozów a dokładnie na nagłówek cyt: "Terminy zbiórki odpadów wielkogabarytowych ... i ZUŻYTYCH OPON ...". Nie chcę bronić nikogo, wprost przeciwnie ale harmonogramy pochodzą ze strony ZGK. Proponuję natychmiast zmienić te nagłówki i jasno określić np. ilość sztuk na jedno gospodarstwo, ponieważ dokumenty te zachęcają do powyższego.

Thoor, 16.04.2019 15:10

Zakład wulkanizacji / wymiany opon powinien płacić za utylizację wymienionych opon (pobiera za to kwotę wliczaną do ceny wymiany). Teraz co dzień/kilka dni dokłada po parę pozbywając się problemu kosztem zakładu gospodarki odpadami. Zapłacimy za cwaniaka my wszyscy, ale w sumie przyzwolenie z urzędu jest, bo raczej żadnych działań nie widać z ich strony, aby temu zapobiec.

zandrychowa, 16.04.2019 14:49

Brawo 'byznezmeni ' od opon