reklama

Rodzina prosi o pomoc dla Dominika

, Wiadomości, 09.04.2018 10:30, NEWSY CZYTELNIKÓW
Dominik, młody mieszkaniec gminy Andrychów, od urodzenia choruje na zespół Nethertona - rzadką, genetycznie uwarunkowaną chorobę skóry, która objawia się między innymi rybią łuską i atopią.
Rodzina prosi o pomoc dla Dominika

Życie z tak nietypowym schorzeniem nigdy nie należało do najprostszych – skóra Dominika jest zaczerwieniona i szorstka a łuszczący się zrogowaciały naskórek powoduje niewyobrażalny ból. Choroba nie jest uleczalna, jedyną pomocą w minimalizowaniu jej objawów jest stosowanie specjalistycznych maści, kremów i emalientów.

W roku 2017 pojawiały się u Dominika bardzo częste i nawracające infekcje, które były dla mamy sygnałem ostrzegawczym. W sierpniu po przeprowadzeniu badań zapadła druzgocąca diagnoza: ostra białaczka limfoblastyczna. Od tego czasu chłopiec przebywa głównie w szpitalu na leczeniu, które nie jest łatwe ze względu na nieprawidłową reakcję organizmu na pewne związki chemiczne stosowane podczas chemioterapii.

Średni miesięczny koszt leczenia to około 1.000 – 2.000 złotych. Rodzina zwraca się o pomoc finansową w zakupie leków, artykułów pielęgnacyjnych i medycznych do skóry, jak również o pokrycie kosztów dojazdu do szpitala oraz pozostałych związanych z leczeniem. Koniecznością jest również remont pokoju chłopca i całego domu, ponieważ warunki mieszkaniowe są trudne i niedostosowane do potrzeb chorego Dominika.

Teraz każdy może pomóc Dominikowi wpłacając darowiznę: http://www.fundacjastonoga.pl/start/podopieczni/dominik-kierczak/Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy