Radosny dzień andrychowskich harcerzy na krakowskim rynku

, Wiadomości, 22.03.2016 10:00, NEWSY CZYTELNIKÓW
Ubiegła sobota była wielkim dniem dla każdego małopolskiego zucha, harcerza, harcerza starszego, wędrownika i instruktora.
Radosny dzień andrychowskich harcerzy na krakowskim rynku

Jak co roku andrychowskie, dzielne zuchy i harcerze wybrali się, aby świętować 222. rocznicę Insurekcji Kościuszkowskiej. Łącznie na krakowskim rynku zebrało się prawie 2000 osób, gdzie Hufiec Andrychów reprezentowany był przez blisko 260 osób.

 

Święto Chorągwi upamiętniające naszego patrona Tadeusza Kościuszkę rozpoczęło się od uroczystego apelu, na którym naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica wraz z komendantem Chorągwi Krakowskiej hm. Mariuszem Siudkiem złożyli symboliczną wiązankę na płycie upamiętniającej miejsce przysięgi Tadeusza Kościuszki. 

 

Podczas apelu andrychowski hufiec został licznie wyróżniony. 1 DH TyBryk otrzymała w dwóch pionach: harcerskim i starszoharcerskim, dyplomy i odznaki z dwóch etapów propozycji programowej „Wyjdź na pole” jako jedyna drużyna w całej Chorągwi Krakowskiej. Propozycja programowa była organizowana przez Zespół Programowy ZHP Chorągwi Krakowskiej. Jednak to nie koniec odznaczeń: 1 GZ Brykające Tygryski otrzymała odznakę Chorągwianą w stopniu srebrnym i brązowym, natomiast 4 WDH Pogoria otrzymała odznakę chorągwianą w stopniu brązowym. Również jedna z naszych drużynowych phm. Dorota Bizoń została nagrodzona brązową odznaką kadry programowej.  

 

Po uroczystym apelu rozpoczęły się cztery gry miejskie oraz „spotkanie po latach” komendantów hufców z byłymi komendantami Chorągwi. Piękna, słoneczna aura towarzyszyła naszym andrychowskim harcerzom przez cały dzień. Śmiechom, radości i przyjaźni z nowopoznanymi harcerzami i zuchami nie było końca. Późnym popołudniem odbyły się apele kończące, na których zostały wręczone dyplomy i nagrody za udział w grze miejskiej. Również Hufiec Andrychów wrócił z pucharem i nagrodami. 48 DW Północ pod dowództwem pwd. Justyny Bogacz zdobyła I miejsce w grze wędrowniczej i oprócz cudownych nagród, przypadnie im w przyszłym roku organizować grę dla innych drużyn wędrowniczych z naszej chorągwi podczas kolejnego święta chorągwi. Również DH Pogoria została niezwyciężona w pionie harcerskim.

 

Jak widać dzień obfitował w wiele fantastycznych chwil, po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy fantastycznym i Radosnym Hufcem. Po całodziennych wydarzeniach pełni wrażeń i nowych doświadczeń, odrobinę zmęczeni wróciliśmy do Andrychowa. 

 

Informację nadesłała: dh. Paulina Bury

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy