reklama

Radnych zamach na plany burmistrza

, Wiadomości, 23.11.2012 10:45, GM
W Kętach szykuje się burzliwa nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Radni storpedują plany burmistrza?
Radnych zamach na plany burmistrza

Gminne media na ten temat na razie milczą, ale jak udało nam się ustalić, w poniedziałek (26.11) wieczorem w Urzędzie Gminy w Kętach odbędzie się nadzwyczajne posiedzenia Rady Miejskiej.


Sesja została zwołana na wniosek kilku radnych, którzy chcą aby gmina wycofała się z inwestycji polegającej na budowie targowiska przy ulicy Sobieskiego wraz z budową budynku sanitarno-gospodarczego. Ta inwestycja to ostatnio "oczko w głowie" burmistrza Kęt Tomasza Bąka.


Przypomnijmy, gmina Kęty dostała na ten cel dotację z Urzędu Marszałkowskiego (1 mln zł). Ogłoszono już przetarg. Dlaczego wobec tego samorząd ma wycofać się z tej inwestycji?


- Po prostu gminy Kęty nie stać w tej chwili na taką inwestycję, samorząd ma pilniejsze sprawy do wykonania. To może być bardzo kosztowana inwestycja. Szacunki mówią, że nawet za 3,8 mln zł. Mimo dotacji samorząd będzie musiał do niej dołożyć mnóstwo pieniędzy, a w gminie jest w tej chwili wiele pilniejszych spraw do załatwienia – uważa radny Andrzej Wiśniowski.


Jego zdaniem błędy popełniono na etapie planowania. - Po co obok targowiska będzie budowany potężny budynek o powierzchni, według mojej informacji, 300 m2, co bez wątpienia wpływa na wysoki koszt tej inwestycji. Przecież handlowcy potrzebują tylko utwardzonego placu, zadaszonych straganów, niewielkiego zaplecza socjalnego. Nie jest potrzebny aż tak wielki budynek – uważa radny.


Budynek obok nowego targu, zdaniem burmistrza Tomasza Bąka, będzie wykorzystywany także przez osoby korzystające ze znajdującego się w sąsiedztwie „Orlika” (obecnie nie ma tam nawet szatni, jak przy innych Orlikach).


Na sesję nadzwyczajną trafi projekt uchwały w sprawie „odstąpienia od realizacji zadania „Budowa targowiska miejskiego wraz z budynkiem techniczno-gospodarczym”.


Teoretycznie uchwała nie powinna przejść, gdyż burmistrz posiada w RM przewagę. Decyzja i debata na ten temat - w poniedziałek.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bobo, 27.11.2012 11:21

I bardzo dobrze , że radni w końcu się wzięli za buble w naszym mieście . Tyle kasy wywalić na budynek o takiej powierzchni to jakieś nieporozumienie . Owszem targowisko by się przydało to fakt , ale taki wielki budynek ? po co ? za tą kasę niech lepiej drogi robią , remontują bloki które do Gminy należą bo są w opłakanym stanie .

tonko, 24.11.2012 17:48

radny Wiśniowski swoimi wypowiedziami kompromituje nie tylko siebie, no ale czego można się spodziewać po kimś kto jest gospodarzem na osiedlu i kosi tam trawniki, pan radny niestety czasami próbuje pokazać, że na wszystkim się zna i zachowuje się jak słynny Anioł z Alternatywy 4

kecki-mao, 23.11.2012 20:08

\"Przecież handlowcy potrzebują tylko utwardzonego placu, zadaszonych straganów, niewielkiego zaplecza socjalnego.\" Czyżby słynny gospodarz domu znalazł kolejną,po sporcie,dziedzinę-handel detaliczny,w której czuje się ekspertem? Jeszcze powinien zaproponować łóżka polowe i latrynę:-)

kety50, 23.11.2012 15:31

nagranie z 28 sesji i odpowiedź radnego Wiśniowskiego, jest tam też cały list z protestem kibiców (od 5 godz 24 min) http://www.kety.pl/pl/media/relacja-video-z-xxviii-sesji-rady-miejskiej

kety50, 23.11.2012 15:25

radny \"mówię\" Wiśniowski powala swoimi hasłami na ziemię :D zresztą są one słynne już nie tylko w Kętach i nie tylko tutaj się z nich śmieją, ale zobacz sobie też jego odpowiedź z kolejnej sesji na list kibiców Kęczanina do Przewodniczącego Rady Miasta po \"prawdach objawionych\" radnego z tej, którą wkleiłeś, co mają publicznie rzucane przez niego kłamstwa dotyczące klubu i jego zawodników, do listu podpisanego przez kilkadziesiąt osób i do kęckiej pasterki sprzed kilkunastu lat to chyba tylko Wiśniowski wie

Keczanin13, 23.11.2012 14:47

Wiśniowski? to ten radny, który nie ma pojęcia o tym co dzieje się w Kętach i słynny jest ze swojego bujnego słownictwa :))))))) \"w kwestii też takiej to znaczy się tak, chciałem wziąć i powiedzieć w ten sposób, że\" i \"nie podjęli takiej gwarancji, to tutaj do tego żeby było w ten sposób\" proponuję zobaczyć nagranie z XXVII sesji RM w Kętach od 5 godz 23 min (jest tam tez sporo o Andrychowie: http://www.kety.pl/pl/media/xxvii-sesja-rady-miejskiej-w-k-tach