Radni zdecydowali: Wadowice przyjmą polską rodzinę z dawnego ZSRR

, Wiadomości, 20.09.2016 16:00, (red)
Radni zdecydowali, czy gmina przyjmie rodzinę w ramach repatriacji.
Radni zdecydowali: Wadowice przyjmą polską rodzinę z dawnego ZSRR

Jakiś czas temu burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski deklarował, że gmina Wadowice chętnie przyjmie rodzinę uchodźców z Syrii. Spotkało się to z krytyką ze strony mieszkańców. Teraz burmistrz więc chce pomóc rodzinie, która ma polskie korzenie, a zamieszkuje w części azjatyckiej dawnego ZSRR.

 

-  Był to postulat mieszkańców, którzy w ten sposób komentowali moją gotowość do pomocy uchodźcom z Syrii. Dzięki podjęciu takiej uchwały będziemy mogli zakupić ze środków rządowych mieszkanie i pomóc w urządzeniu się na miejscu nowym mieszkańcom z Azji - uzasadnia wadowicki burmistrz.

 

Radni przychlili się do wniosku burmistrza. Gmina Wadowice zapewni rodzinie warunki do mieszkania na okres nie krótszy niż 12 miesięcy, w samodzielnym komunalnym lokalu mieszkalnym na podstawie umowy najmu na czas nieokreślony.


Na razie nie wiadomo, skąd będzie pochodzić rodzina, ale w w grę wchodzą zauralska Rosja, Kazachstan, Uzbekistan, Turkmenistan, Tadżykistan, Kirgistan, Azerbejdżan, Armenia, Gruzja.

 

 

 

 

W ostatnich kilkunastu latach w ramach repatriacji polskie rodziny zamieszkały m.in. w gminach Kalwaria i Andrychów.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tatiana, 22.09.2016 08:21

Ale zaszaleli !!! Mam nadzieję że w tej rodzinie jest więcej niż jedno dziecko !

-JOE-, 21.09.2016 06:14

A może burmistrz by mi pomógł spłacając za mnie kredyt i ureguluje opłaty na minimum 12 miesięcy. Nie chce żeby mój komentarz był odczytany jako objaw rasizmu ale na zdrowy rozum to najpierw trzeba pomóc mieszkańcom a dopiero potem szukać kolegów za granicami a tym bardziej na samym końcu ściągać terrorystów z Syrii jak to wcześniejszy plan obwieszczał.