reklama

Ptasia grypa już na granicy powiatu

, Wiadomości, 11.01.2017 11:40, ks
Kilka dni temu w Krzywaczce, miejscowości położonej blisko granicy z powiatem wadowickim, zlokalizowane zostało piąte w Małopolsce ognisko niebezpiecznej ptasiej grypy (wirus H5N8).
Ptasia grypa już na granicy powiatu

- W gospodarstwie będącym ogniskiem choroby drób i ptaki ozdobne już zostały uśmiercone i zutylizowane. Ptaki były w nim hodowane wyłącznie na własne potrzeby. Podejrzenie o zakażenie tych ptaków pada na dzikie kaczki, które pływały w pobliskim stawie. Od momentu wykrycia ogniska na teren tego gospodarstwa nie ma wstępu, a przestrzegania zakazu pilnuje przebywający tam non stop patrol policji – informują władze gminy Sułkowice.

 

Teren w promieniu 3 km od ogniska ptasiej grypy uznany został za zapowietrzony. Na drogach wyjazdowych z Krzywaczki położone zostały także specjalne maty dezynfekujące.

 

 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy