reklama

Przyspieszenie na lokalnej obwodnicy

, Wiadomości, 13.12.2011 08:30, (red)
Wydarzenia na budowie kolejnego etapu andrychowskiej lokalnej obwodnicy uległy zdecydowanemu przyspieszeniu. We wtorek rozpoczęto burzenie spornego domu. Jeszcze w poniedziałek nic nie wskazywało, że tak się stanie.
Przyspieszenie na lokalnej obwodnicy

W poniedziałek (12.12) w rejonie budynku przy ulicy Batorego w Andrychowie panował spory ruch. To ten dom blokuje budowę jednego z etapów lokalnej obwodnicy – od ulicy Biała Droga do Batorego.

 
Na miejscu byli przedstawiciele magistratu, starostwa powiatowego, policji, wykonawca inwestycji i współwłaściciele budynku. Ci ostatni od miesięcy toczą spór o wysokość odszkodowania za swoją cześć budynku. Kompromisu wciąż nie osiągnięto.

 

 

Jak poinformował w poniedziałek Mirosław Wasztyl, dyrektor wydziału dróg w magistracie - poniedziałkowe „spotkanie ma służyć skutecznemu przejęciu nieruchomości, która z mocy prawa stała się własnością gminy.”


W poniedziałek poinformowano, że przesunięty został ostateczny termin zakończenia budowy tego odcinka lokalnej obwodnicy - na maj 2012 roku (pierwotnie droga miała być gotowa do 30 listopada br.).

 

Zgodę na przesunięcie terminu wydał urząd marszałkowski, który przyznał unijną dotację na calą inwestycję. Być może uda się zakończyć budowę wcześniej np. w marcu, ale to już zależy od pogody.

 

AKTUALIZACJA: 2011-12-13

Tego nikt się nie spodziewał. Po poniedziałkowej „akcji", wydarzenia na budowie zdecydowanie przyspieszyły. Tak jakby odpowiedzalni za tę inwestycję doszli do wniosku, że dłużej już czekać nie można. We wtorek (13.12) rano teren wokół domu został ogrodzony, a na miejscu pojawiła się ekipa, które rozpoczęła burzenie spornego domu.

Ok. godziny 9 pojawił się jednak problem. Prace przerwano, bo na teren przejętej już przez miasto posesji, wszedł były współwłaściciel budynku. Nie chciał opuścić posesji. Na miejsce przyjechała policja. Prace przy rozbiórce domu przerwano. Mężczyzna twierdził, że dom został przejęty bezprawnie, ponieważ on wciąż się odwołuje od decyzji o wysokości odszkodowania i jego zdaniem nie ma w tej sprawie ostatecznych decyzji.

 

 

Negocjacje trwały ponad godzinę. Urzędnicy i policjanci tłumaczyli, że nieruchomość stanowi już własność gminy i jeśli mężczyzna nie opuści terenu, zostanie wyprowadzony przez policję i zostaną mu przedstawione zarzuty bezprawnego przebywania na tej posesji, w miejscu gdzie prowadzone są niebezpieczne prace. Pomogło. Po godzinie 10 mężczyzna opuścił posesję i prace przy rozbiórce domu zostały wznowione. Przed południem po budynku pozostało gruzowisko.

 

ZOBACZ: burzenie domu (FILM]


Przedstawiciele firmy Eurovia Polska, która jest wykonawcą lokalnej obwodnicy, mówią, że teraz termin zakończenia budowy tego etapu lokalnej obwodnicy tak naprawdę zależy od pogody. Z wyburzeniem domu nie ma już problemu. Później trzeba wybudować brakujący kawałek drogi. Nawierzchnia asfaltowa (kilka nakładek) może być kładziona tylko przy dodatnich temperaturach.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

longin, 13.01.2012 17:01

Komentarz usunięty przez autora.

kamil, 28.12.2011 12:56

a tak w ogóle to dlaczego tej drogi nie kończą teraz, a dopiero na wiosnę. Tam nic się już nie dzieje, a na rondzie na Białej Drodze panuje prawdziwy chaos. W kraju drogowcy cieszą się z ciepłej zimy, że mogą nadrobić opóźnienia przed Euro, a u nas?

tomekx, 20.12.2011 09:37

Dla mnie sposób prowadzenia tej inwestycji jest główną porażką tego roku. Mieli wszystko przygotowane: dokumentację, finansowanie a mimo to nie potrafili zdążyć w terminie. Skoro w urzędzie miejskim przybyło urzędników na stanowiskach kierowniczych to przynajmniej jeden powinien bez przerwy czuwać czy budowa idzie zgodnie z planem i robić wszystko, aby ten harmonogram został dotrzymany. Wielu mieszkańców jest mocno zawiedzionych że ta droga będzie gotowa dopiero na wiosnę

obserwator2012, 17.12.2011 12:09

No to zróbcie coś żeby było jak w UK, anie siedźcie przed tymi kompami anonimowi komentatorzy -rzygać się chce jak to czytam

asquit, 15.12.2011 09:33

wszystko to nie zmienia faktu że ta droga miał być gotowa w listopadzie, a nie jest. I to jest problem

tomkos, 14.12.2011 23:07

Komentarz usunięty przez autora.

belo, 14.12.2011 22:45

Wybudować właścicielom nowy dom , tzn kupić działkę , wybudować dom i po krzyku , myślę ,że obyłoby się bez większych emocji.....

bartol44, 14.12.2011 21:38

UK - na polki jezyk Wielka Brytania

bartol44, 14.12.2011 21:37

Miało być UK. takie są różnice w prawie a uproszczenie na chłopski rozum zrobiłem. napewno były inne warianty odszkodowawcze dla osoby czy osób mieszkajacych, jesli kros tam mieszkał to mógł powiedzieć ze miasto kupi mu mieszkanie i wtedy sie przeprowadzi a tak kazdy chciał kasy nachapać się i wyszło z tego tyle że domu nie ma i będzie droga

westwi78, 14.12.2011 21:12

bartol44, gdzie to tak jest w WB...coś poupraszczałeś i to mocno. fachowec, ma nadzieje że firmy jednak Z TOND nie uciekną. Nikt nie mówi, żeby nie wywłaszczać na cele publiczne. Ale odszkodowanie ma być \"słuszne\" - nie może być mniejsze niż poniesiona szkoda - a szkoda to nie to samo co wartość nieruchomości!!! Oni tego nie odkupili! To jest różnica!

bartol44, 14.12.2011 20:33

Polska mentalność, nie wiem czy dostali czy nie ta kase ale w sumie to mogli ich zrobić jak kolesia w bielsku na przeciw macro. ilu było właścicieli, ilu mieszkało 2 3 4? nagle każdy dostaje pieniądze takie same i jeden jedyny jest pokrzywdzony najbardziej bo ma za mało. to coś tu nie halo jest. za granicą daje przykład UK dom jest twój ale nie teren. ty go dzierżawisz i mozesz robic co chcesz, ale gdy przychodzą INWESTYCJE potrzebne nie ukrywajmy wszystkim to dostajesz pieniądze na nowy dom w podobnym stanie i wypad nie masz nic do gadania. a tu? NIe bo ja tu mieszkam, nie bo ja się tu urodziłem itp argumenty. Jak się nie rozwija infrastruktury kosztem kilku domów z całym szacunkiem dla mieszkańców to sie zostaje w tyle i dzięki temu nie ma BDI a i LOA jest wpiz...... w kosmosie!!!!!!!!!!! ktoś cos kiedyś wybudował.ok ale gdy trzeba wybudować na jego miejscu cos nowego potrzebnego ludziom to źle, zło szatana itd

fachowiec, 14.12.2011 19:18

Jestem mieszkańcem gminy Andrychów i zawodowo zajmuję się projektowaniem tego typu dróg. To jak porównuje się Polskie drogi do zachodnich to jak porównuje się mobilność drogową w Andrychowie do innych miast z obwodnicą czy drogą szybkiego ruchu(tranzytową). Do poprzedników...,,malarz\" ma po części rację że jeśli nie będzie dobrego dojazdu do Andrychowa to firmy z tond uciekną;/ i będzie jeszcze większe bezrobocie niż jest i tak już wysokie;] Co do tzw. targowań odnośnie działek..domów które stoją na drodze takim inwestycjom to w Polsce to norma...i zarazem chora sytuacja żeby 1 człowiek uprzykrzał życie 1000...Czy 100 tys. Sam osobiście liczę że Tusk wprowadzi ustawę o przymusowym wykupie..oczywiście po dobrej cenie dla właściciela i bd spokój..drogi zaczną wyrastać..bo jak widać w przypadku np. BDI to nie przeznaczono na nią pieniędzy bo 1-2/100 gmin a w zasadzie sołectwa (jak dla mnie;]) nie zgodziły się...

malarz, 14.12.2011 19:03

Zgadzam się z Tobą lukas ale myślę że obecny jak i były burmistrz dokładali...starań aby tą domek zwalić. Bo przynajmniej ja jakbym był na ich miejscu i byłbym tak katowany non stop pytaniami o obwodnice i BDI to bym dołożył wszelkich starań aby mieć tzw,,święty spokój\";) ludzie od 20 lat jest temat obwodnicy czy drogi zastępującej krajową 52 i dającej duże szanse na rozwój miastom przez które będzie przebiegała ta droga. A tu afera o 1 domek. znając życie dostali tyle ile mieli dostać albo i więcej. Ale jak to w Polsce zawsze jest na co ponarzekać..ludzie którzy mają działki, domy na drodze jakiś ważnych inwestycji..chcą ,,wydoić\" ile się da..tylko ta ,,krowa\" czasami kopie(jak w przypadku tego domku) albo odchodzi i z ,,piniążków\" nici;] także nie róbmy gorzkich żali tylko cieszmy się;)) że osobówką będzie można wrońcu ucieknąć przed światłami Kaufland\'a;) i objechać w czasie o parę minut krótszym.

krisu78, 14.12.2011 18:58

kamila86 - sorki ale wykazałaś się naiwnością nawet jak na swój wiek. Naprawdę myślisz że chodzi o to żeby 'rzeczy szły szybciej i lepiej'???

lukas, 14.12.2011 18:36

Ludzie wycena budynku przeznaczonego na wykup pod drogę wynika z przepisów prawa. To ustala rzeczoznawca na którego urząd nie ma żadnego wpływu i burmistrz nawet jeśli by chciał nie może dołożyć temu gościowi 20--30 tyś.

Zibi33, 14.12.2011 18:19

malarz :) tak widać rozumiesz jednak problem czyli skoro to tak potrzebna inwestycja dla całego miasta to się nie dziw człowieku facetowi któremu za część domu chcą zapłacić takie pieniądze za które nie kupi choć by 2-pokojowego mieszkania w wielkiej płycie gdzie komfort życia jest żaden bo jaki by ten domek już zburzony nie był to jednak właśnie na tą inwestycję ten teren jest wart sporo więcej pieniędzy

malarz, 14.12.2011 18:11

A to nie moje ani burmistrza, całego UM, czy 99% ludności WIDZI MI SIĘ że chcemy mieć obwodnicę czy BDI bo ta droga to nie tylko po to aby się coś działo. Tylko po to aby mogli tu komfortowo dotrzeć turyści, czy dogodniejszy transport miały firmy dla których Andrychów jest atrakcyjnym miejscem na działalność gospodarczą tylko do ******** nie ma jak tu dojechać. I mniejszym złem a raczego DOBREM jest aby ludzie w mieście mieli prace, mogli tu spokojnie żyć a nie martwić się co jutro będzie...A TAK JUŻ CZŁOWIEKU JEST! A jeśli innych to nie dotyka to tak na pewno będzie.. dlatego nie myśl tylko o sobie i nie napinaj się...tylko pomyśl o tych ludziach którzy mają 3 dzieci wykształcenie wyższe a nie maja pracy..a jeśli mają to w Krakowie;] bądź w Bielsku;]

kamila86, 14.12.2011 18:05

mam taki postulat. po roku rządów burmistrza żaka wydaje mi się że pomysł z dwoma wiceburmistrzami, nowymi dyrektorami w urzędzie miasta nie sprawdza się. co rusz mamy jakieś zamieszanie - a to słyszymy o pomysłach połączenia szkół, a to trzeba było czekać i czekać aby wyburzyli dom o którym władza już dawno mówiła że należy do gminy. a potem zamieszanie z odszkodowaniem. Może zrezygnować z wiceburmistrzów - w kryzysie zostało by więcej pieniążków na ważne rzeczy a burmistrz gdyby osobiście (a nie przez zastępców) wziął sprawy w swoje ręce - rzeczy szły by szybciej i lepiej? bo mi wygląda to na jakiś chaos który drogo nas wychodzi. Nie widzę dla ludzi żadnych korzyści z tego że mamy 2 wiceburmistrzów i nowych dyrektorów w urzędzie. do tego prawie za każdym razem gdy władza mówi o oszczędnościach słyszę ten sam argument - zacznijcie do siebie urzędnicy

Zibi33, 14.12.2011 17:22

czytam i żal mi takich ludzi jak malarz cytat "Jak to mówią inteligentni ludzie trzeba wybrać mniejsze zło " twój sposób pojmowania otaczającego świata jest jakiś wypatrzony zła się nie wybiera !!! co do wysokości odszkodowania faktycznie nie wiem jakie kwoty wchodziły w grę ale jakby były satysfakcjonujące pewnie nie było by takich cyrków bo skoro zaistniała wysoka potrzeba wyburzenia tego domu dla dobra sporej części mieszkańców miasta to trzeba również uwzględnić że ci lokatorzy muszą się gdzieś podziać i trudno żeby w takiej sytuacji ich standard życiowy się miał pogorszyć bo przecież to nie ich widzimisię że w miejscu ich domu ma biegnąć jakaś droga.

roko, 14.12.2011 15:04

malarz inteligentny to ty jesteś tylko trochę inaczej

westwi78, 14.12.2011 11:27

wojtek75, a dolicz sobie jeszcze działkę...

malarz, 14.12.2011 11:04

Zapytajcie ,,roko\" zna dobrze całą sprawę jak i wszystkie inne bo zawsze ma coś dopowiedzenia..mimo że o temacie nie ma żadnego pojęcia.. Jak to mówią inteligentni ludzie trzeba wybrać mniejsze zło i wybrano! kwotę jaką dostali za dom była wystarczająca tylko jak to polaczkowie kombinatory patrzą gdzie wyłuskać najwięcej. Wstyd!

wojtek75, 14.12.2011 10:30

po pierwsze na innym forum pisali wczoraj że nie wypłacili chłopakowi tych pieniędzy po drugie jeśli to jest 114 tysięcy za 52 metry to rzeczywiście mało. mieszkania w bloku chodzą w Andrychowie od 3000 za metr (najczęściej gdy są w fatalnym stanie) do 3500 - 4000 tysiaków za metr. łatwo obliczyć - gdyby kupił 52 metry do remontu to koszt ponad 150 tys. Jak w lepszym stanie za 3500 - 52 metry to koszt ponad ponad 180 tys. Nijak 114 tysięcy o których ludzie piszą nie starcza. Dziwnie, nieładnie.

westwi78, 14.12.2011 07:56

Lukas a jaki był stan tego domu?? bo tam całkiem niedawno dobudowano nową część. A działka??? W terenie inwestycyjnym??? Masz pojęcie jakie to są kwoty? Poza tym nawet jeśli to powinien dostać wartość odtworzeniową. A za 140 tys to kupi kawalerke do remontu. I co Ty pie..o kredycie czy zaradności życiowej??? Państwo mu zabrało, oddało może pół wartości i ma sobie radzić??? Cieszyć się, że dostał cokolwiek???

lukas, 14.12.2011 07:14

BZDURY . Dom wyceniono na 400 tyś i kwotę tą podzielono na wszystkich wspówłaścicieli. Stan tego domu był jaki był. Jak bym nie dał więcej za taką ruderę. Jeżeli rzeczywiście ten gość co protestował jako jeden ze współwłaścicieli dostał 114 tys, to dokłada do tego 100 tyś. kredytu i buduje za to skromny dom na wsi albo kupuje mieszkania czteropokojowe w Andrychowie. Trochę życiowej zaradności wystarczy. Tym bardziej że człowiek jest młody a drogi w tym kraju jakoś trzeba budować pozdrawiam

mnms, 14.12.2011 00:34

Nie znalazłem informacji o 114 tys odszkodowania za 51m2 ani na Mamnewsa.pl, ani na stronie "Nowin andrychowskich". Ciekawe dlaczego... zgadnij koteczku ;-)

Luka12, 13.12.2011 23:19

może przesadziłem z tymi pokojami .. ale 52 metry a kawalerka to jednak spora różnica .. musicie się ze mną zgodzić

Luka12, 13.12.2011 23:09

no i do marca następnego roku chłopak ma mieszkanie zastępcze.. czyli w 3 miesiące za 114 tysięcy musi kupić dom rodzinny.. pozdro ... postawcie się na jego miejscu a potem komentujcie

Luka12, 13.12.2011 23:08

114 tysięcy powtarzam za 52 metry... prywatnego domu.. na wszystko są papiery.. tak urząd miasta wycenił dom

westwi78, 13.12.2011 22:29

http:// wadowice24.pl/wydarzenia/wieci-z-regionu/3793-zobacz-jak-burza-dom-live jeśli te kwoty, które tam padają to prawda..to nie dziwie się, że ktoś nie chciał się na to zgodzić.

asquit, 13.12.2011 15:51

super Wreszcie coś zaczęli robić!

krisu78, 13.12.2011 15:25

tipacz też cieszę się że w końcu poradzili sobie z tym domem ale bez przesady. Normalnie gdyby człowiek spóźnił się wiele tygodni z robotą to szef nie powiedział by mu \"brawo\". Gdyby twoje dziecko spóźniło się w szkole z zadaniem to też nauczyciel nie powiedział by brawo. I tak dalej. Niestety xpek ma rację - w tym roku mogliśmy mieć dokończoną tą lokalną obwodnicę. Ale nie będziemy mieć. Pokazali nam figę. Biała droga zamiast skończenia do 30 listopada jak obiecywały żakowskie władze, będzie robiona do maja przyszłego roku łącznik Starowiejska - Włókniarzy w ogóle nie robią i nie chcą robić. Woleli oddać ponad 3 bańki.

Tomek44, 13.12.2011 14:27

Pojawiło się \"przyspieszone temp\" na stronie http://webcamera.pl/burzenie.php

nuska27, 13.12.2011 13:44

Moim zdaniem prawo w Polsce jest dziwne. Właściciele tego domu powinni mieć prawo do sprzedaży tego domu czy to za 1zł czy to za 1 milion.Prawo jest inne i mamy to co mamy.

tipacz, 13.12.2011 13:29

W końcu władze zaczynają działac tak jak powinny - brawo!!

reposta, 13.12.2011 13:09

roko mały coś masz ten blok;p patrz myśleć jak taką ,,kasę\" dostać a nie zazdrościć innym...ja nie jestem obrońcą tego gościa ale też pewnie przeszedł swoje przy tej sprawie... A to że my Polacy jesteśmy centusie tak że myślę że jakby ten dom był twój to by go za 2 lata nie zwalili bo byś większe ekscesy robił;]

roko, 13.12.2011 12:53

na szczęście mieszkam w bloku tak że byle wiatr niegrożny reposta martw się o siebie a chciałbym dostać taką kasę za część domu pan N. to jeden z współwłaścicieli domu niezły centuś

reposta, 13.12.2011 12:13

Liczymy że to początek odkorkowywania Andrychowa.. I dalsze prace w związku z obwodnicą..I BDI... Kim jest w ogóle ten cały Pan N.? Jakaś znacząca postać w dziejach Andrychowa;)? Roko ty się martw żeby tobie tak chałupy nie zwalili bo taka stodołę to byle wiatr zwali;p

Donald77, 13.12.2011 12:02

Tak samo ostro należało budować drugi etap obwodnicy od Szewskiej do Włókniazy - a nie bać się i oddawać kasę !!!!

yeti1, 13.12.2011 11:57

pozdrwienia dla gościa który stoi z tą kamera na rondzie.To nie lada poświęcenie. Szef powinien ci to wynagrodzić

roko, 13.12.2011 11:55

jakie piękne wyburzanie wkońcu

roko, 13.12.2011 11:37

no tak deski to się komuś przydadzą ale za postój koparki to powinni obciążyć pana N.

yeti1, 13.12.2011 11:32

no po prostu szoł http://webcamera.pl/burzenie.php http://webcamera.pl/burzenie.php

roko, 13.12.2011 11:26

Widać nieporadność urzędników wczoraj kolejny raz się dogadali a dzisiaj pan N. jak widać skutecznie blokuje wyburzanie Polska to dziwny kraj prawo swoje a N. swoje chyba że chce zaistnieć w mediach szopka

krisu78, 13.12.2011 10:44

ciekawe czy oczekują na brawa?:) kwiaty, czekoladki?:)) bo w końcu zrobili to co dawno miało być zrobione. maniek - okazało się że to twój strzał (wpis) był prawdziwy. trafić było tak samo trudno jak w totka więc brawa dla ciebie:))) co nie zmienia faktów - napisał xpek \'Rok temu przed wyborami obiecywano że w tym roku zostaną wybudowane 2 odcinki. Nie wybudowali żadnego. Skandal za co biorą pieniądze w tym urzędzie\'.

kamil, 13.12.2011 10:27

chyba rzeczywiście się wk...li ::)))

wojtas, 13.12.2011 01:09

Dlaczego Zak nigdy nie ruszy awanturujacego sie Chucka Norrisa? Boi sie, ze Chuck moze przeciw temu zaprotestowac....

kamil, 13.12.2011 00:12

@martin czyżby Żak się zdenerwował i zapowiedział że ten dom wreszcie zniknie z powierzchni ziemi skoro wszyscy tak drwią z tej nieporadności ?Poza tym muszą jeszcze wybudować drogę

martin, 12.12.2011 23:31

jeśli wierzyć temu co mówią dobrze poinformowani z mojej roboty, to burzą jutro. ale ja już nie wierze że dowiemy się prawdy czemu to tak długo trwało. szczerze mówiąc nie interesuje mnie co \"władza \" ma na ten temat do powiedzenia, bo mówiła już wiele i nic dla mnie z tego nie wynikło. z mamnewsa: o sesji w październiku! - \'Tomasz Partyka dodał, że formalnie budynek stanowi już własność gminy i może zostać wyburzony\'.

tipacz, 12.12.2011 23:23

A może by sie \"Władza\" wypowiedziała na ten temat ??? Dlaczego jesli budynek jest własnością gminy nie zburzą go ??? Dla mnie to nie zrozumiałe...

mnms, 12.12.2011 23:19

Straszny obciach dla p. Żaka i jego ekipy. Tyle kłamstw, obiecanek, że dom zostanie zburzony lada chwila a tu taka wtopa. Mam nadzieję, że wielu ludziom otworzyły się oczy i więcej nie zagłosują na tego picusia-glancusia z plakatu. A oddanie 3 milionów dotacji i niekontynuowanie ostatniego etapu obwodnicy to już nie wtopa czy obciach,ale SKANDAL !!!

martin, 12.12.2011 23:19

nie wiem jak to powiedzieć ale u mnie w robocie mówią ze to \"show\" czyli wyburzanie będzie jutro już na 100 procent. Podobno. Co z tego skoro jak napisał xpek \'Rok temu przed wyborami obiecywano że w tym roku zostaną wybudowane 2 odcinki. Nie wybudowali żadnego. Skandal za co biorą pieniądze w tym urzędzie\'. i jeszcze jedno - choć uważam że dobrze się stało ze pietras już nie rządzi bo gość pogubił się, to warto pamiętać że pieniądze z unii na zrobienie tej białej drogi to jeszcze za jego rządów udało się zdobyć. Następcom czyli ekipie żaka zostało wybudować ten odcinek i dotrzymać danego słowa że będzie gotowa do końca listopada . Nie potrafili. Takie są fakty. w 2014 roku następny proszę - stać na nas więcej.

mega-fon, 12.12.2011 22:32

To jakby \"ten pan\" szedł po trupach żeby Was zadowolić to by było w porządku? Żal d.... ściska jak się czyta te wypociny. Nie ważne czy znacie fakty ważne żeby trochę ponarzekać na władzę. Ja widzę że jednak dużo się ostatnio dzieje w gminie i nareszcie zostanie coś zrobione dla ludzi, nie dla tanich efektów. Jeżeli nie da się ugryźć tematu BDI czy innych trudnych inwestycji to dobrze że jest robione to co przez lata było spychane na boczny tor.Dla mnie nadal Żak na Tak, czy się to komu podoba czy nie.

kuczi, 12.12.2011 21:48

dla mnie to jest wszystko śmiechu warte! więcej głosu na tegoż pana nie oddam ..

westwi78, 12.12.2011 21:24

tomkos, no i została oddana...walkowerem:) Najgorsze w tym wszystkim nie jest to, że się termin przesuwa. Wytrzymaliśmy tyle lat to te kilkanaście (oby) miesięcy wytrzymamy. Najgorsze że władza nie dość że jest nieudolna, to jeszcze kłamie... Zamiast wyjść i powiedzieć- sorry jest problem, trzeba go rozwiązać i to niestety może potrwać.

igor5, 12.12.2011 20:46

tak bywa,gdy rządzą nieudacznicy...coś dukali o BDI a nie mogą poradzić sobie z jedną chałupą...żenada...

tomkos, 12.12.2011 20:39

Komentarz usunięty przez autora.

xpek, 12.12.2011 18:44

ja tego nie kumam. Tyle lat przygotowań,. wszystko niby zapięte na ostatni guzik a tu jeszcze taka obsuwa. Rok temu przed wyborami obiecywano że w tym roku zostaną wybudowane 2 odcinki. Nie wybudowali żadnego. Skandal za co biorą pieniądze w tym urzędzie

Tomek44, 12.12.2011 15:58

Krisu, nie, to nie UM. To zink jako WebCamera sam z siebie i dla innych to robi. Mieli takie same info o burzeniu jak kazdy z nas.

kamil, 12.12.2011 13:07

Szkoda że nie zrobią tego w tym roku. To bardzo duża wpadka władz miasta

westwi78, 12.12.2011 13:05

czekfra:) nie jest z tego wynika:)

czekfra, 12.12.2011 13:04

Jeżeli z mocy prawa budynek jest własnością gminy, to o co tu chodzi ? Nie rozumiem tego.

Jepetto, 12.12.2011 12:41

Oj tam Oj tam :) tyle budowali to jeszcze pół roku poślizgu jak widać nie przeszkadza :) Żenada.

krisu78, 12.12.2011 12:38

dzięki tomek44. wiadomo że to że nie burzą to nie wina zinka. tylko po co \'ściągali\' zinka jak nie byli pewni że to dzisiaj? po co całe zamieszanie? po co te szumne zapowiedzi w które sam uwierzyłem że burzenie będzie dzisiaj???? kolejna kompromitacja?

Tomek44, 12.12.2011 12:34

Krisu - znikła bo nie będą burzyć dzisiaj. Będzie \"show\" i będzie na żywo. Ale to nie od webcamery zależy kiedy będą burzyć.

westwi78, 12.12.2011 12:33

krius78 no masz powód w newsie:)

krisu78, 12.12.2011 12:28

z webcamera (zinki) znikła zapowiedź transmisji burzenia domu zapowiadana przez tomka44 w innym temacie. a miało być takie show pod tytułem - (cytat z webcamera) - \'burzenie domu w Andrychowie\':(( wiecie czemu nie będzie tego show na żywo do którego tak się przygotowali?

westwi78, 12.12.2011 12:15

A pan N. to...?

tipacz, 12.12.2011 12:11

Czyli droga zacznie sie sypać zanim zostanie oddana do użytku... totalne nieporozumienie.... po co sie brali za budowe jak wiedzieli ze jej nie skoncza ??? A panu Niemczykowi wszyscy kierowcy bardzo dziekuja !!!

nuska27, 12.12.2011 12:02

Na pewno nie w temacie. Ale byłam bym zainteresowana odkupieniem okna i drzwi balkonowych PCV z tego domu z pierwszego piętra. Gdyby istniała taka możliwość proszę o kontakt.