reklama

Przyjechali na motorach z prezentami [FOTO, VIDEO]

, Wiadomości, 13.07.2016 16:05, DK
Motocykliści pomagają podopiecznym domów dziecka.
Przyjechali na motorach z prezentami [FOTO, VIDEO]

 

We wtorek (12.07) w placówce opiekuńczo-wychowawczej przy ul. 3 Maja w Kętach miała miejsce niecodzienna wizyta. Do wychowanków domu dziecka przyjechali motocykliści z grupy FREE OŚWIĘCIM i przywieźli ze sobą upominki, a dokładniej kilkanaście dużych toreb upominków.

 

27 kwietnia 2016 roku motocykliści założyli grupę FREE OŚWIĘCIM, pierwszą akcją jaką wykonali i to całkowicie spontanicznie, była wizyta w oświęcimskiej placówce opiekuńczo-wychowawczej. Sławek Pyda – główny organizator i założyciel FREE Oświęcim założył funpage i wydarzenie na facebooku. Pomimo deszczowej aury do wspomnianego domu dziecka 8 maja, przybyło 16 motocyklistów i tak o to zaczęła się przygoda ekipy FREE OŚWIĘCIM z dobroczynnością.

 

Kolejną wyprawą grupy będzie wyjazd do wioski dziecięcej im. Janusza Korczaka w Rajsku, a jeszcze w tym roku ekipa motocyklistów chce założyć stowarzyszenie, aby móc w jeszcze większym stopniu pomagać najmłodszym.

 

Jak powiedział nam założyciel grupy FREE OŚWIĘCIM – Sławek Pyda: -Nie chcemy żeby motocykliści było kojarzeni jako „dawcy”, albo ludzie którzy uciekają przed policją ponieważ nie mają prawa jazdy. Chcemy pomagać, a jeżeli możemy pomóc akurat dzieciom, to tym lepiej. Bo czy jest coś ważniejszego niż uśmiech dziecka?

Jak na razie grupa zrzesza prawie 100 osób, tych najbardziej aktywnych jest około 30.

 

Zobaczcie zdjęcia z akcji w domu dziecka w Kętach.

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy