reklama

Przybywa uczestników ŚDM. Zwiedzają, modlą się i bawią się przy ognisku. Biskup zarządził dyspensę

, Wiadomości, 21.07.2016 21:00, ks
Przyjeżdżają z różnych krajów i przygotowują się do Światowych Dni Młodzieży.
Przybywa uczestników ŚDM. Zwiedzają, modlą się i bawią się przy ognisku. Biskup zarządził dyspensę

Młodzież z całego świata przyjeżdża w tych dniach do różnych miejscowości w naszym regionie.  Tylko w Andrychowie i okolicach przez najlepsze 10 dni nocować będzie kilkaset osób. W Wadowicach i okolicach kilka tysięcy.

 

Dni do Światowych Dni Młodziezy mają dokładnie zaplanowane.

 

Młodzi z Holandii (goszczą w domach mieszkańców parafii św. Stanisława w Andrychowie) w środę odwiedzili Muzeum Auschwitz – Birkenau, a czwartek uczestniczyli we mszy w amfiteatrze w Żywcu, byli też na Skrzycznem.

 

Z kolei u rodzin w parafii św. Macieja w Andrychowie gości 70-osobowa grupa z Danii. W środę byli w Wadowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej, zaś w czwartek wieczorem wszyscy spotkali się na wspólnym ognisku. Zobaczcie nagranie.

 

Atmosfera jest luźna. Biskup diecezji bielsko-żywieckiej ks. Romana Pindel zdecydował nawet o udzieleniu w najbliższy piątek, 22 lipca, dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich katolików przebywających na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

 

- Wszyscy, którzy skorzystają z tej dyspensy, powinni spełnić inny dobry uczynek (np. odmówić dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego lub złożyć ofiarę na misje albo dla biednych) - informuje parafia św. Macieja.

 

A tak było w czwartek na rynku w Wadowicach.

 


 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kolka, 22.07.2016 09:09

i jak to ongiś bywało, za kasę nawet zbrodnię ci darują............... nie wiem olać czy orzygać?

rafi, 22.07.2016 07:12

Komentarz usunięty przez autora.

dezerter, 22.07.2016 00:53

Jak ksiądz powiedział że można w piątek jeść mięso to ciemny lud może jeść.Dzięki Ci Biskupie bo paprykarz mi się już znudził

Wszechpolak, 21.07.2016 22:46

W średniowieczu zacofanie? Przecież to właśnie w średniowieczu za sprawą Kościoła zaczęły powstawać pierwsze uniwersytety i w największym stopniu upowszechniła się nauka. Nie muszę chyba wspominać o rozwoju architektury i sztuki, przede wszystkim sakralnej.

Starybrat, 21.07.2016 22:24

Najważniejszy jest datek- ofiara i to najlepiej dla biednego kleru. Wracają czasy, że można sobie kupić odpust lub schody do nieba, a mówili, że w średniowieczu było zacofanie i ciemnogród.

asquit, 21.07.2016 21:58

czyli w piątek można pić