reklama

Przybywa osób objętych kwarantanną domową [AKTUALIZACJA]

, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 22.03.2020 16:16,
Nowe informacje z powiatów wadowickiego i oświęcimskiego.
Przybywa osób objętych kwarantanną domową [AKTUALIZACJA]

Nowe przypadki koronawirusa

Jak poinformował w niedzielę Urząd Wojewódzki, badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech osób z Małopolski: młodej kobiety z powiatu nowosądeckiego (będzie przebywać w izolacji domowej), mężczyzny w sile wieku również z powiatu nowosądeckiego (będzie przebywać w izolacji domowej), mężczyzny w sile wieku z powiatu nowotarskiego (przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie), mężczyzny z sile wieku z powiatu dąbrowskiego (będzie przebywać w izolacji domowej). Ich stan jest dobry.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 24 osób, a w Polsce: 627

Przybywa osób na kwarantannie

W powiatach wadowickim i oświęcimskim nie ma ani jednej osoby z potwierdzonym laboratoryjnie przypadkiem zakażenia koronawirusem.

Przybywa natomiast osób objętych kwarantanną. Mnóstwo osób wraca ostatnio do kraju z zagranicy, gdzie też wprowadzane są kolejne ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu, a w miejscach pracy pojawiają się przestoje. Według obecnych przepisów osoba wracająca z zagranicy musi przejść 14-dniową kwarantannę. Za naruszenie zasad kwarantanny grozi kara do nawet 30 tys. zł.

Na terenie powiatu wadowickiego w kwarantannie domowej przebywają 162 osoby, a w miejscu kwarantanny zbiorowej w Kalwarii Zebrzydowskiej - 10 osób. Nadzorem epidemiologicznym objęto 172 osoby. Bardziej szczegółowych danych brak.

Ilość osób poddanych kwarantannie w rozbiciu na poszczególne miasta i gminy powiatu oświęcimskiego:

Miasto Oświęcim – 75 os.

Gmina Oświęcim – 24 os.

Gmina Osiek – 4 os.

Gmina Brzeszcze – 18 os.

Gmina Kęty – 37 os.

Gmina Chełmek – 29 os.

Gmina Zator – 14 os.

Gmina Przeciszów – 6 os.

Gmina Polanka Wielka – 1 os.

Zobacz także: inne informacje z regionu w sprawie zagrożenia koronawirusem: www.mamnewsa.pl/koronawirus-wiadomosci


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy