reklama

Prawie milion osób słuchało Franciszka na Błoniach [FOTO]

, Wiadomości, 28.07.2016 19:00, PG
Papież Franciszek przybył tramwajem na krakowskie Błonia a następnie przejechał między zgromadzonymi pozdrawiając wiernych.
Prawie milion osób słuchało Franciszka na Błoniach [FOTO]

Czwartek (28.07.) to trzeci dzień Światowych Dni Młodzieży. Papież odwiedził Częstochowę i odprawił mszę świętą z okazji 1050. Rocznicy Chrztu Polski na Jasnej Górze.

 

O godz. 17 przybył tramwajem na krakowskie Błonia a następnie przejechał między zgromadzonymi pozdrawiając wiernych.

 

Tam odbyło się powitanie Ojca Świętego przez uczestników ŚDM.

Zobaczcie.

 

Według wstępnych szacunków, w czwartek wieczorem na krakowskim Błoniach zgromadziło się ok. 1 mln osób. Zobaczcie.

 

 

Franciszek podzielił się z młodymi tym, co napełnia go bólem, a jest to widok młodych ludzi, którzy zdają się być przedwczesnymi „emerytami”. - Martwi mnie, gdy widzę ludzi młodych, którzy „rzucili ręcznik” przed rozpoczęciem walki. Którzy się „poddali”, nie rozpocząwszy nawet gry. Którzy idą ze smutną twarzą, jak gdyby ich życie nie miało żadnej wartości. Są to ludzie młodzi zasadniczo znudzeni... i nudni - wyznał. 


 Powiedział, że taka sytuacja, choć trudna, jest dla nas wyzwaniem, "kiedy ludzie młodzi porzucają swoje życie w poszukiwaniu „oszołomienia” czy też owego wrażenia, że żyją, wchodząc na mroczne drogi, które w końcu zmuszają do zapłaty... i to do zapłacenia wysokiej ceny". - Zastanawiające jest, gdy widzisz młodych, którzy tracą piękne lata swego życia i swoje siły na uganianiu się za sprzedawcami fałszywych iluzji (w mojej ojczyźnie powiedzielibyśmy „sprzedawców dymu”), którzy okradają was z tego, co w was najlepsze - dodał papież. 

 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy