reklama

Prawie 1200 zarzutów dla sprawców nielegalnego handlu grami komputerowymi

, Wiadomości, 19.07.2016 14:16, ks
Blisko 1200 zarzutów usłyszało dwóch mieszkańców, którzy w ciągu dwóch lat sprzedawali na portalu społecznościowym dostęp do cyfrowych gier komputerowych, których nie byli właścicielami.
Prawie 1200 zarzutów dla sprawców nielegalnego handlu grami komputerowymi

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej przy udziale funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie od września 2015 roku prowadzili postępowanie, w trakcie którego udowodnili aż 1162 przestępstwa z art. 116 ust. 1 w związku z art. 116 ust. 3 ustawy o prawie autorskim.

 

O co chodzi? Policjanci ustalili, że dwóch 29-latków jako stałe źródło dochodu uczyniło sobie udostępnianie w ramach aukcji w jednym z portali społecznościowych dostępu do wersji cyfrowych gier komputerowych.

 

Wspólnie osiągnęli korzyść materialną w kwocie prawie 23.500zł. Proceder ten trwał w latach 2014 i 2015. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Nie byli wcześniej karani. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

 

Wyciąg z Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych

Art. 116

1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. 

2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w ust. 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5. 

4. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

 

źródło: policja

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy