Potrącenie dziecka na osiedlu [FOTO]

, Wiadomości, 29.09.2017 15:05, PG
Niebezpieczne zdarzenie w Andrychowie.
Potrącenie dziecka na osiedlu [FOTO]

W piątek (29.09.) przed godz. 15.00 samochód osobowy potrącił 5-letniego chłopca na ul. Metalowców w Andrychowie.

 

Jak poinformowała nas rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach Agnieszka Petek - chłopiec wtargnął przed nadjeżdżajacy samochód marki opel i uderzył w prawy bok tego pojazdu. Dziecko zostało zabrane karetką do szpitala ale naszczęście bez większych obrażeń. Odstąpiono od ukarania kierowcy z uwagi na brak znamion wykroczenia. Kierowca był trzeźwy.

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

barte, 30.09.2017 06:58

Oczywiście do Andrychowa przyjechała karetka z Oświęcimia albo Kęt Na dodatek zlikwidowali dyżur lekarski nocny i sobotnio niedzielny w Andrychowie Na SOR w Wadowicach dalej trzeba czekać po kilka godzin Brawo rząd PIS za udaną reformę służby zdrowia buhahahaha jak można głosować na tych politycznych kłamców

Jaha, 29.09.2017 21:08

Co wy pieprzycie!5 letnie dziecko musi być pod opieka non stop czy to jest chodnik czy ulica czy łąka bo wszędzie może się coś stać,to jest tylko małe dziecko!a wy pieprzycie coś o przepisach i zwalacie winę na kierowcę,oby żadnemu z was nigdy się coś takiego nie przytrafiło bo tępi ludzie zawsze zwala winę na kogoś byle samemu nie ponieść konsekwencji,winni są opuekunowie którzy nie dopilnowali dziecka!

Zakolog, 29.09.2017 17:28

Trafiony – zatopiony, wygląda na to że masz rację, co nie tylko jest przesłanką, ale wskazaniem wprost do ukarania kierującego. Pozostaje jedynie wyjaśnić jakim cudem dziecko wtargnęło przed nadjeżdżający samochód, jednocześnie uderzając w jego prawy bok.

Wasaki3, 29.09.2017 16:55

Z tego co się orientuje to po drogach dziecko poniżej 7 lat musi poruszać się pod opieką osoby dorosłej a w strefie zamieszkania może nawet młodsze poruszać się samo: Zgodnie z art. 43 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (j.t. Dz.U. z 2012 r. poz. 1137 ze zm.) dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat. Nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych. Oznacza powyższe, że dzieci do lat siedmiu co do zasady nie mogą poruszać się samodzielnie po drogach. Na drogę (definicję „drogi” wskazano w art. 2 pkt 1 Prawa o ruchu drogowym) mogą wyjść wyłącznie z osobami, które ukończyły przynajmniej 10 lat, a więc przykładowo ze starszym rodzeństwem. Odmiennie jest wyłącznie w przypadku strefy zamieszkania (oznaczonej znakami D-40 i D-41) oraz drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych (oznaczonej znakami C-16 i C-16a), po których dziecko do lat siedmiu może poruszać się samodzielnie

Zakolog, 29.09.2017 16:37

@Wasaki3 Po strefie zamieszkania, chodzić sobie jak chce, może tylko 7-latek, natomiast 5-latek tylko z mamusią, ponieważ jest on równoważnikiem miesięcznego dochodu wysokości 500+, który należy bezwzględnie chronić. Pani rzeczni KPP powinna przed wygłoszeniem kolejnego komunikatu przejść jakieś szkolenie z zakresu logicznego wnioskowania, oczywiście szkolenie policyjne !

Wasaki3, 29.09.2017 15:38

Nie wiem co ten policjant opowiada, ale tam jest chyba strefa zamieszkania wiec pieszy może tam w sumie chodzić jak chce. Raczej nie może być mowy o wtargnięciu. Ale ten znak jest z reguły niewidzialny dla większości kierowców i nie wiedzą co on oznacza.