reklama

'Poratuj pan złotówką'. Tak jest teraz w centrum Andrychowa

, Wiadomości, 25.07.2016 20:15, DK
Przez dłuższy czas w Andrychowie był względny spokój z osobami nachalnie wyłudzającymi pieniądze, ale ostatnio to wielki problem....
'Poratuj pan złotówką'. Tak jest teraz w centrum Andrychowa

 

Sytuacja zmieniła się niedawno, kiedy do miasta nie wiedzieć skąd i dlaczego powróciła grupa nachalnych, czasami agresywnych osób. Żebrzą od mieszkańców na przysłowiową bułkę, ostatnio nawet na bilet do Wadowic (czyżby chęć uduchowienia się na Światowych Dniach Młodzieży?)


Mieszkańcy są zbulwersowani i niejednokrotnie wystraszeni. Wyżej wspomniana grupa żebrzących i wyłudzających pieniądze przeszkadza nawet tym, którzy w spokoju chcą napić się kawy w andrychowskich restauracjach i pubach. Obsługa kilku restauracji w Andrychowie wspominała nawet że kilka razy musieli dzwonić po ochronę, aby ta wyprosiła niechcianych „gości”.


Wygląda to na przykład tak.

 

Przez dłuższy czas mieszkańcy Andrychowa nie mieli problemu ze zjawiskiem nachalnego wyłudzania pieniędzy przez wszystkim znany „element”.
Sytuacja zmieniła się kilka dni temu, do miasta nie wiedzieć skąd i dlaczego powróciła grupa nachalnych, czasami agresywnych mieszkańców Andrychowa i okolic. Żebrzą od mieszkańców na przysłowiową bułkę, ostatnio nawet na bilet do Wadowic (czyżby chęć uduchowienia się na Światowych Dniach Młodzieży?)
Mieszkańcy są zbulwersowani i niejednokrotnie wystraszeni. Wyżej wspomniana grupa żebrzących i wyłudzających pieniądze przeszkadza nawet tym, którzy w spokoju chcą napić się kawy w andrychowskich restauracjach i pubach. Obsługa kilku restauracji w Andrychowie wspominała nawet że kilka razy musieli dzwonić po ochronę, aby ta wyprosiła niechcianych „gości”.
Wygląda to na przykład tak.
Przypomnijmy o tym co podpowiada nam kodeks karny :  „Art. 58. § 1. Kto, mając środki egzystencji lub będąc zdolny do pracy, żebrze w miejscu publicznym, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany.
§ 2. Kto żebrze w miejscu publicznym w sposób natarczywy lub oszukańczy, podlega karze aresztu albo ograniczenia wolności.
Andrychów jako miasto utkane z atrakcji, powinien być postrzegany jako bezpieczne                        i przyjazne dla turystów i mieszkańców. Być może najwyższy czas zaostrzyć patrole straży miejskiej po ulicach Andrychowa. 
Zadziwiającym jest fakt, że łatwiej jest dostać mandat pijąc piwo w „plenerze” po godzinie 22:00, aniżeli żebrząc w godzinach południowych w centrum miasta. 

 

Przypomnijmy o tym co podpowiada nam kodeks karny :  „Art. 58. § 1. Kto, mając środki egzystencji lub będąc zdolny do pracy, żebrze w miejscu publicznym, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany.
§ 2. Kto żebrze w miejscu publicznym w sposób natarczywy lub oszukańczy, podlega karze aresztu albo ograniczenia wolności.


Andrychów jako "miasto utkane z atrakcji" powinien być postrzegany jako bezpieczne i przyjazne dla turystów i mieszkańców. Być może najwyższy czas zaostrzyć patrole straży miejskiej po ulicach Andrychowa.


Zadziwiającym jest fakt, że łatwiej jest dostać mandat pijąc piwo w „plenerze” po godzinie 22:00, aniżeli żebrząc w godzinach południowych w centrum miasta.

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

walet, 26.07.2016 17:57

@orange na co liczyłeś na SM i nowego komendanta. Jak myślisz czemu zlikwidowano SM w Brzeszczach, czemu burmistrz Brzeszcz była orędownikiem takiej decyzji, podobnie jak mieszkańcy miasta w referendum. Gdyby się komendant sprawdzał to nie byłby w Andrychowie- pomyłka totalna za pieniądze podatników.

bolsen01, 26.07.2016 15:33

taa wielka sm. 2 grubasów, szczyl i baba

tenga, 26.07.2016 11:21

To jest Straż Miejska ? Jaka Straż po co ona jest. Strażnicy robią zakupy w sklepie a przed sklepem żule chleją piwo a oni nic

rafi, 26.07.2016 09:35

Komentarz usunięty przez autora.

rafi, 26.07.2016 09:32

Komentarz usunięty przez autora.

prawko, 26.07.2016 08:49

ja zadzowniłem po policje i byli po 3 minutach wiec nie bać się tylko trzeba dzwonic

orange, 26.07.2016 08:38

zgadzam się z Wami wszyscy macie rację ale sama Policja nic nie zrobi musimy się nie bać bandytów dilerów narkotykowych itp.dzwonić na Policje wtedy będzie skutek jeśli nie ma zgłoszenia to Policja nie wejdzie nawet do klatki schodowej. Jest nowy komendant S. Miejskiej i co to miał nie narobić i co??? nic szkoda na nich pieniędzy sam myślałem ze coś ten komendant pokaże ale przyznaję myliłem się lepiej zatrudnić dodatkowych Policjantów S. Miejska nie radzi sobie i boi się wystawiać mandaty a psy srają pod oknami właścicieli mieszkań i po trawnikach S.miejcy mają chodzić po mieście danymi odcinkami przez tydzień i znów tydzień inna dzielnica sypać manaty a tu co??? przejdą raz na tydzień i w raporcie napiszą że w jest ok żadnych uchybień ani chuligaństwa nie stwierdzono. P.Tomku te raporty to fikcja a Policja ma poważniejsze sprawy niż łapanie alkoholików pijących na ławkach a tu jak na ironię S.miejscy nie widzą problemu. bardzo proszę P. Burmistrzu o rozmowę z Komendantem S. miejskiej i jak tak dalej będą się zachowywać to rozważyć likwidacje S. miejskiej i zatrudnić dodatkowych Policjantów.

abcabcabc, 26.07.2016 08:32

W Andrychowie przegania się babcie i dziadków którzy próbują sprzedać na moście sałatę czy jabłka , a takich jak w materiale nie rusza się, robią co chcą ...

Radio.Ma.Ryja, 26.07.2016 07:56

Zgadzam sie_ NASZA TZW POLICJA BOI SIĘ CYGANÓW ! . . . TAK BYŁO OD ZAWSZE. WSTYD.

bolsen01, 26.07.2016 07:41

z całym szacunkiem, ale czy wy jesteście ślepi i głusi? Jaka akcja zero tolerancji, jaka policja z Krakowa? Już zapomnieliście co się działo jak szeryfi z Krakowa rządzili miastem. Nękali porządnych obywateli za jakieś drobnostki aby podnieść statystyki, bo przecież konieczność ich pracy u Nas musiała znaleźć potwierdzenia. Natomiast prawdziwego problemu nie ruszyli. Ja proponuje żeby własne problemy załatwiać na własnym podwórku. Nasi policjanci są nieskuteczni bo są bojaźliwi? Chyba nie. Problem leży chyba po stronie poprawności politycznej. Przestańmy się bać nazywać rzeczy po imieniu i działać!

maria, 26.07.2016 05:55

poruszałam już ten temat to co się dzieje w Andrychowie to już przekracza ludzkie pojęcie mam tylko małą uwagę co do cyganów.W Andrychowie Polacy są górą nie da się przejść aby nie być zaczepionym przez śmierdzących tanim winem gnojków w [ciach!] mają być trzeźwi to śpią po klatkach schodowych zostają po nich tylko puszki po piwie puszki po konserwach i szczochy P. Burmistrzu Żak ten problem musi być rozwiązany bezdomnym nie ma tak źle jak sprzedają po blokach jakieś towary spożywcze aby mieć na alkohol można a nawet trzeba to sprawdzić. Bezdomni pijani rządzą w Andrychowie i jest z tym naprawdę źle.jeśli trzeba P. Burmistrzu to sprowadzić Policje z Krakowa bo trzeba naprawdę zrobić porządek z narkotykami także dilerzy narkotykowi zaczynają być coraz agresywniejsi niczego się nie boją czy to nie dziwne???

abcabc, 25.07.2016 21:25

burmistrz powinien ponownie wprowadzić akcję "zero tolerancji".kiedy była i zrobił się porządek

kalafior, 25.07.2016 21:06

A straż miejska śpi jak zwykle,żebrzą po kauflandem i w parku.Dzieci i młodzież w biały dzień tych żebraków się boi.Mają nawet zarezerwowaną ławkę pod sklepem wizan na ul.Legionów .Świetny artykuł.

bolsen01, 25.07.2016 20:48

władze nic nie zrobią jak zawsze, bo ci żebrzący to cygany, a gość z filmiku to niestety ofiara asymilacji.