reklama

Ponad 2 tys. łóżek dla pacjentów covidowych powstanie w małopolskich szpitalach

Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 28.09.2021 11:10, red
Władze przygotowują się na pogorszenie sytuacji.
Ponad 2 tys. łóżek dla pacjentów covidowych powstanie w małopolskich szpitalach
Według danych Ministerstwa Zdrowia, z tygodnia na tydzień przybywa osób u których diagnozowano zakażenie covid-19. Z cięższym przebiegiem do szpitali trafią głównie osoby niezaszczepione.

W Małopolsce na razie problem nie jest wielki - minionej doby potwierdzono zaledwie 75 przypadków koronawirusa (w całym kraju 975 przypadków), niemniej małopolskie władze spodziewają się, że sytuacja będzie się pogarszać. W Małopolsce zaszczepionych jest 43% mieszkańców.

Dlatego we wtorek (28.09) wojewoda małopolski poinformował, że powstała koncepcja zabezpieczenia małopolski w łóżka covidowe. - Można powiedzieć, że jesteśmy przygotowani, plan jest przygotowany z niemal chirurgiczną precyzją - mówił wojewoda.

W porozumieniu z dyrektorami szpitali, Małopolskę podzielono na kilka subregionów. Powiaty wadowicki, oświęcimski, chrzanowski i olkuski jest w subregionie małopolski zachodniej, a powiat suski - w subregionie podhalańskim. Pacjenci z cięższym przebiegiem covid-19 będą trafiali m.in. do szpitali w Wadowicach, Oświęcimiu i Suchej Beskidzkiej.

Łóżka covidowe będą uruchamiane według przyjętych etapów, w zależności od zapotrzebowania. W sumie w małopolskich szpitalach ma być 2198 łóżek dla chorych na covid-19. Aktualnie zajętych jest 139 łóżek covidowych.

Wojewoda ma nadzieję, że mimo wszystko nie będzie potrzeby aby ten plan wdrażać w życie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy