Pomogli zatrzymać pijanych kierowców - dostali podziękowanie za obywatelską postawę [FOTO]

, Wiadomości, 17.07.2018 13:05, red
Nie wszyscy mają chęci i odwagę, ale nie te osoby...
Pomogli zatrzymać pijanych kierowców - dostali podziękowanie za obywatelską postawę [FOTO]
16 lipca w Urzędzie Miasta i Gminy Kęty odbyło się spotkanie podczas którego burmistrz Kęt Krzysztof Jan Klęczar oraz insp. Robert Chowaniec, Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu i nadkom. Dariusz Kulig, Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Kętach, uroczyście podziękowali szóstce mieszkańców miasta i gminy Kęty za wykazanie się wyjątkową postawą obywatelską przy ujęciu nietrzeźwych kierowców.

W przekazanych podziękowaniach Burmistrz oraz Komendanci podkreślali spostrzegawczość, rozsądek, szybkość działania oraz odwagę mieszkańców Kęt, Łęk i Bulowic. To dzięki ich wzorowej postawie nietrzeźwi kierowcy w porę zostali wyeliminowaniu z ruchu drogowego.

Przypominamy te trzy zdarzenia, do których doszło w przeciągu kilkunastu dni maja br.


13 maja mieszkaniec Bulowic, ujął i przekazał policjantom nietrzeźwego sprawcę kolizji parkingowej. Do zdarzenia doszło na parkingu w Bulowicach przy ulicy Bielskiej. Mieszkaniec Bulowic siedząc w swoim samochodzie zauważył, że kierowca samochodu marki Audi podczas cofania uderzył w kosz do segregacji odpadów, a następnie w zaparkowany, po czym próbował odjechać. Bulowiczanin widząc takie zachowanie kierowcy natychmiast pobiegł za pojazdem, otworzył drzwi auta, a następnie wyjął kluczyli ze stacyjki, poprzez co, uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu. Po tym fakcie powiadomił Policję. Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 43 – letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,43 promile alkoholu.

18 maja policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, z rąk dwojga mieszkańców Kęt, przejęli nietrzeźwego sprawcę kolejnej kolizji parkingowej. Do zdarzenia doszło na parkingu przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Kętach. Dwoje mieszkańców jednego z bloków dostrzegło, że za kierownicę samochodu marki Daewoo wsiada pijany mężczyzna, a następnie cofając uderza w zaparkowany samochód marki Audi. Świadkowie zareagowali błyskawicznie. Zanim kierowca ruszył do przodu oboje byli już przy jego samochodzie uniemożliwiając mu dalszą jazdę. O fakcie ujęcia nietrzeźwego natychmiast powiadomili Policję. Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 59 – letni mieszkaniec Kęt. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,60 promile alkoholu.

26 maja troje pieszych ujęło nietrzeźwą sprawczynię kolizji drogowej. Piesi idący poboczem ulicy Żeromskiego w Kętach, zauważyli samochód marki Toyota, który poruszał się całą szerokością drogi. Po chwili pojazd zjechał z jezdni i uderzył w skrzynkę infrastruktury kolejowej. Świadkowie zdarzenia błyskawicznie powiadomili służby ratunkowe, a następnie podbiegli do toyoty , aby udzielić kierującej pierwszej pomocy. Jak się okazało kobieta nie doznała żadnych obrażeń ciała, ale za to była pod silnym wpływem alkoholu. Widząc stan kobiety świadkowie uniemożliwili jej oddalenie się z miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu policjantów. Funkcjonariusze przejęli kierującą, którą okazała się 47 – letnia mieszkanka powiatu bielskiego. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało 2,46 promila alkoholu.

Policjanci apelują: kiedy widzimy lub podejrzewamy, że na naszych oczach dochodzi do przestępstwa reagujmy natychmiast dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 997. Natomiast jeśli decydujemy się ująć sprawcę nie wolno zapominać o własnym bezpieczeństwie.
źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

starymoher, 17.07.2018 13:50

Gratuluje odwagi.Ale prosiłbym Policje ,SM,żeby w Andrychowie rano ok 6-8 godz,jak nie ma jeszcze korków popatrzyli się na jazdę trzezwych(mam nadzieje) kierowców na odcinku- światła kaufland -pomnik grunwaldzki.To jest hardcord!

nomasakra, 17.07.2018 13:47

Bardzo dobra postawa tych osób. Byle wiece takich ludzi. Ale publikowanie wizerunków publicznie chyba trochę głupi pomysl.