Policjanci włączyli się w akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku

, Wiadomości, 23.05.2018 11:35, red
Policjanci włączyli się w akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku
Marek i Inni potrzebują Twojej pomocy – pod takim hasłem na suskim placu targowym w ramach Dni Dawcy Szpiku została zorganizowana akcja poszukiwania dawcy dla wadowiczanina Marka Książka, ale i wszystkich innych potrzebujących przeszczepu.

Akcja spotkała się z dużym odzewem mieszkańców powiatu suskiego. Aby zachęcić mieszkańców powiatu do przyjścia lub przyjechania na plac targowy przygotowano szereg atrakcji, w które włączyli się również policjanci, którzy promowali swój zawód zachęcając do wstąpienia w nasze szeregi. Zaprezentowano sprzęt służbowy, w tym broń oraz quad-a, a także rozdawano informatory, jak zostać policjantem.

Policjanci dołączyli również do grona potencjalnych Dawców komórek macierzystych, rejestrując się w bazie. Wystarczyło bowiem poddać się wstępnemu wywiadowi medycznemu, wypełnić ankietę oraz pobrać wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. W ciągu tego dnia zarejestrowało się ponad 100 potencjalnych Dawców.


Osoby, które nie zdążyły lub nie mogły w sobotę dotrzeć na suski plac targowy, a chcą zostać potencjalnymi dawcami nie muszą załamywać rąk. Wolontariusze DKMS będą na nie czekać 26 maja od 8.00 do 15.00 w Makowie Podhalańskim (podczas Międzynarodowego Biegu po Ziemi Makowskiej) i 2 czerwca od 10.00 do 18.00 na terenie stryszawskiego Centrum Sportu i Rekreacji, na którym odbywać się będzie Święto Zabawki Ludowej.źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy