Policja przejęła nielegalne papierosy. Dwie osoby zatrzymane

, Wiadomości, 02.12.2016 12:05, (red)
Punkt dystrybucji znajdował się na jednym z placów targowych.
Policja przejęła nielegalne papierosy. Dwie osoby zatrzymane

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach wraz z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej w Krakowie w rejonie jednego z placów targowych w Wadowicach wykryli i zlikwidowali nielegalny punkt dystrybucji papierosów i tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

 

Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, które posiadały 60 worków krajanki tytoniowej oraz ponad pół tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych.

 

Do Wadowic krajanka, oraz papierosy trafiały z województwa śląskiego. Przywozili je dwaj mężczyźni w wieku 20 i 63 lat. Realizacja policyjnych działań zaowocowała zatrzymaniem sprawców w trakcie rozładunku towaru. Kontrabanda miała trafić do klientów Placu targowego. Szacunkowe uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to ponad 32 tys. zł.

 

- Jest to już kolejne zatrzymanie osób, które swoim procederem narażają Skarb Państwa na straty z tytułu niezapłaconego podatku.Za nielegalny proceder i narażenie Skarbu państwa na straty grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, oraz wysoka kara grzywny - informuje policja w komunikacie.

źródło: policja

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy