reklama

Podwójni mistrzowie Polski z gminy Stryszów. Teraz pojadą do Albanii

, Wiadomości, 16.06.2017 15:30, a
Ze złotymi medalami wrócili uczniowie Szkoły Podstawowej w Stroniu oraz Gimnazjum w Zakrzowie z finału krajowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym! To wielki, bezprecedensowy sukces!!!
Podwójni mistrzowie Polski z gminy Stryszów. Teraz pojadą do Albanii

Zobaczcie relację Piotra Piwowarczyka.

Gospodarzami zawodów była Nidzica (woj. warmińsko-mazurskie). To właśnie w tej malowniczej miejscowości w dniach 12-14 czerwca 2017 r. spotkały się najlepsze drużyny z każdego województwa. 17 ekip w kategorii szkół podstawowych i tyle samo w gimnazjalnych (gospodarz – województwo warmińsko-mazurskie miał prawo wystawić dwie reprezentacje). W tej doborowej stawce znaleźli się także nasi zawodnicy ze Stronia i Zakrzowa – Mistrzowie Małopolski.

Finał krajowy w Nidzicy był już 40 finałem krajowym. To zawody o ugruntowanej marce. Są ogromnym przedsięwzięciem. O wysokim prestiżu niech świadczy lista głównych organizatorów: Andrzej Adamczyk - Minister Infrastruktury i Budownictwa, Robert Werle – Przewodniczący Krajowej Rady BRD, Mariusz Błaszczak - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej, Andrzej Witkowski - Prezes Polskiego Związku Motorowego oraz nadinsp. Jarosław Szymczyk - Komendant Główny Policji. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Artur Chojecki - Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Turniej BRD składa z 5 konkurencji. Pierwszego dnia nasi reprezentanci zmagali się z dwoma: testem wiedzy z przepisów ruchu drogowego i testem skrzyżowań. Drugiego dnia odbyły się 3 kolejne konkurencje: jazda po rowerowym torze przeszkód, jazda kontrolowana po miasteczku ruchu drogowego oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. W każdej z nich nasi zawodnicy prezentowali się bardzo dobrze, nie ustępując najlepszym ekipom, do końca licząc się w walce o podium. Jednak decydujące rozstrzygnięcia zapadły na torze przeszkód. To nasza mocna strona. Finałowe przejazdy obserwowaliśmy z zapartym tchem! Każdy najmniejszy błąd był dosłownie na wagę złota! A tych błędów zarówno uczniowie strońskiej podstawówki i zakrzowskiego gimnazjum popełnili najmniej! Ręce składały się same do oklasków! Po ostatnich przejazdach mogliśmy unieść ręce w geście zwycięstwa!
Stronie ściskało kciuki za Zakrzowem. Zakrzów ściskał kciuki za Stroniem!

Sukces to bez precedensu. Od 18 lat rozgrywany jest finał krajowy BRD dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych (od 1999 – utworzenie gimnazjów). W tym czasie tylko raz zdarzyło się, żeby Mistrzostwo Polski w oby kategoriach zdobyli uczniowie z jednego województwa. Teraz zdarzyło się to po raz drugi! Mało tego Stronie i Zakrzów to nie tylko szkoły z jednego województwa! To także ten sam powiat, gmina a nawet parafia! Znamy się bardzo dobrze, często wspólnie na sali w Stroniu trenujemy!
Organizatorzy przygotowali szereg ciekawych przedsięwzięć dla  uczestników i kibiców.  Pierwszego dnia odbyła się Parada Uczestników XL Finału BRD na nidzicki Zamek, gdzie miało miejsce oficjalne rozpoczęcie a także, co wzbudziło największe zainteresowanie – pokaz walk rycerskich. We wtorek  wszyscy zainteresowani będą mogli spotkać się z gośćmi specjalnymi - przedstawicielami sportów motoryzacyjnych: Marcinem Łukaszewskim, Magdą Duchanik, Jackiem Czachorem i Marcinem Szanter. Z kolei w środę odwiedziliśmy Olsztyn: zamek, rynek i planetarium. Niezapomniane wrażenie zrobiło na nas zwiedzanie pól Grunwaldu.
Czas na przedstawienie autorów sukcesu.

Szkoła Podstawowa w Stroniu: Martyna Nowak, Natalia Nowak, Jakub Klimeczko, Adrian Odrowąż. Opiekun: Tomasz Gębala

Gimnazjum w Zakrzowie: Anna Radwan, Aniela Zawiła, Piotr Haranek. Opiekun: Bogdan Radwan.
Dodajmy, iż uczniowie Szkoły Podstawowej w Stroniu dostąpią zaszczytu reprezentowania naszego kraju w finale europejskim, który odbędzie się we wrześniu w Albanii!

Osiągane to efekt świetnej współpracy wielu osób. Tutaj szczególne ukłony w kierunku podkomisarza Pawła Migdałka i sierżanta sztabowego Arkadiusza Pytla z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, za serce i zaangażowanie oraz za sprawowanie opieki nad drużyną z ramienia Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Serdeczne podziękowania także w kierunku dyrektora szkoły, mgr Jana Gębali za stworzenie odpowiedniego klimatu do pracy oraz nieocenioną pomoc w przygotowaniach. Wielkie dzięki również panu wójtowi Janowi Wacławskiemu, który jest naszym wiernym kibicem, za wsparcie i pomoc przy organizacji wyjazdu. 

 

 

Piotr Piwowarczyk

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy