Podatnicy płacą za niesłuszne zwolnienia. Radna chce odwołania dyrektorki

, Wiadomości, 09.11.2017 17:30, PG

Nie gasną kontrowersje wokół dyrektor Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Radna domaga się wręcz zwolnienia Anety Wądrzyk.

Podatnicy płacą za niesłuszne zwolnienia. Radna chce odwołania dyrektorki

Radna Alicja Studniarz podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie zapytała burmistrza Tomasza Żaka kiedy w końcu zwolni dyrektor Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie Anetę Wądrzyk. Argumentowała to tym, że Aneta Wądrzyk przegrywa sądowe sprawy z byłymi pracownikami przez co musi im wypłacać odszkodowanie. Dodatkowo radna zapytała burmistrza czy to prawda, że w miesiącu wrześniu Inspektor Pracy Państwowej Inspekcji Pracy skierował przeciwko dyrektor CKiW wniosek o ukaranie do Sądu Karnego w Oświęcimiu.

- Kiedy Pan zwolni dyrektor CKiW Anetę Wądrzyk z funkcji dyrektora CKiW. Oprócz wielu chybionych decyzji finansowych, o których na sesjach była już mowa nieraz w 2017 roku, Pani Aneta Wądrzyk w wyniku przegranych rozpraw sądowych wypłaciła prawie 23 tys. zł z tytułu odszkodowań, kosztów sądowych i kosztów komorniczych [..]. Najbardziej bulwersuje mnie fakt, że Pani dyrektor nie tylko zwalnia pracowników niezgodnie prawem, o czym powinna wiedzieć będąc dyrektorem, to jeszcze korzystając z porad „sowicie” wynagradzanego prawnika, nagminnie odwołuje się od wyroków sądu zwiększając koszty, które później musi wypłacać pracownikom. […] - bulwersowała się radna Alicja Studniarz podczas sesji Rady Miejskiej.

- Po przywróceniu Pana Górki do pracy Pani Aneta miała do wypłacenia około 88 tys. zł. Około 15 tys. zł zostało już panu Górce wypłacona. Pani Aneta powinna wypłacić zaległe wynagrodzenie niezwłocznie po przywróceniu Pana Górki do pracy, czyli w sierpniu 2016 roku. Jednak nie uczyniła tego. Co robi Pani dyrektor? Nie wypłaca, tylko sądzi się dalej - dodaje radna.

- Mnie osobiście jest wstyd, że konto CKiW zajmuje komornik. A Panu nie? - pytając zwróciła się do burmistrza Tomasza Żaka radna Studniarz.

Burmistrz podczas obrad nie odpowiedział radnej na jej pytania. Powiedział jedynie, że musi zapoznać się ze sprawą i da odpowiedź.

xxx

Jak informuje nas Grażyna Rokita z Biura Prasowego Sądu Okręgowego w Krakowie, Państwowa Inspekcja Pracy złożyła wniosek o ukaranie dyrektor CKiW do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu na podstawie art. 282 § 1. pkt. 1 Kodeksu Pracy - Kto, wbrew obowiązkowi: nie wypłaca w ustalonym terminie wynagrodzenia za pracę lub innego świadczenia przysługującego pracownikowi albo uprawnionemu do tego świadczenia członkowi rodziny pracownika, wysokość tego wynagrodzenia lub świadczenia bezpodstawnie obniża albo dokonuje bezpodstawnych potrąceń podlega każe grzywny od 1 000 do 30 000 zł.

Jest to sprawa o wykroczenie, która została przekazana do Sądu Rejonowego w Wadowicach i tam się będzie toczyła dalej.

Chodzi o przegrane sprawy sądowe z byłymi pracownikami CKiWJerzym Górką, Małgorzatą Surzyn, Małgorzatą Byrskąswego czasu zwolnionymi przez dyrektor Anetę Wądrzyk, którym Sąd przyznał odszkodowania.

Jerzy Górka wywalczył przywrócenie do pracy oraz odszkodowanie za 2 lata, kiedy w tej instytucji nie pracował, bo został niesłusznie zwolniony dyscyplinarnie. W przypadku Małgorzaty Surzyn Sąd stwierdził, że działania pracodawcy były niezgodne z prawem i zasądził wypłatę odszkodowania w związku z naruszającym przepisy rozwiązaniem umowy o pracę. Podobna sytuacja miała miejsce z Małgorzatą Byrską. W tym przypadku sąd również zasądził wypłatę odszkodowania.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rafi, 10.11.2017 15:23

@abcabc ile Ci placa za lizanie dupy zakowi,po takim czym anetka juz dawni powinna wyleciec na zbity pysk z Andrychowa.

specnarz, 10.11.2017 13:12

Jeżeli pracownik A ma konflikt z pracownikami B, C, D, E,...X, Y i Z, to ilu pracowników trzeba wymienić żeby dogodzić pracownikowi A? Czy pracownik A ma prawo zniesławiać i upokarzać swych współpracowników? Dlaczego Jan Kowalski mieszkający w gminie Andrychów ma płacić za konflikty pracownika A ? Sprawa koncertów to kwestia gustu - ja mam wrażenie że są organizowane dla wąskiej grupy ludzi - tzw. śmietanki. I jeszcze zacytuję "nikt nie ma pisanego stanowiska na zawsze" a jednak niektórzy czuja się nietykalni...

abcabc, 10.11.2017 12:40

co jest zasługą pani dyrektor i nikt tego nie podważy a różne konflikty pracownicze zdarzają się w każdej firmie.nikt nie ma pisanego stanowiska na zawsze

abcabc, 10.11.2017 12:39

W Andrychowie odbywają się wspaniałe koncerty które rozsławiają miasto

specnarz, 10.11.2017 07:23

wypijmy za błędy, za błędy na górze...

znanywmiescie, 10.11.2017 05:26

Ja myślę że łączy ich przyrząd do odpoczynku

O.N.A, 09.11.2017 22:14

Ale co to znaczy że komornik zajął konto ckiw? to tam już nie ma kasy? masakra.... zwolnić tą kobitę to trzeba było dawno. Albo lepiej, trzeba bylo jej tutaj nie sprowadzac!

Maksymilian, 09.11.2017 20:58

Kijos;Mnie też to obchodzi;Winny jest ździsio bo ją powołał.Szanowni redaktorzy spróbujcie dociec co ich łączy?Najwyższy czas.Piszę o tym już kilka razy.

kalafior, 09.11.2017 20:28

@Kijos Mnie to obchodzi i wielu mieszkańców tej gminy ,dyrektor CKiW trwni publiczne pieniądze a burmistrz jeszcze jej w tym przyklaskuje!Brawo dla Pani Studniarz,więcej takich odważnych radnych w naszej gminie potrzeba.

Kijos, 09.11.2017 20:19

Ale kogo to obchodzi ...?

jerzymarchewka, 09.11.2017 19:05

Wczoraj redakcja napisała o nagrodzie dla naszego burmisia , misia zdzisia. Zapytała też czy nasz zdzisio misio na nią zasłużył. I jest odpowiedz . W uzasadnieniu kapituła nagrody napisała m. in. " Nagroda ta honoruje tych przedstawicieli władz samorządowych, którzy osobiście przyczyniają się do rozwoju lokalnej społeczności poprzez tworzenie korzystnych warunków dla rozwoju i upowszechniana przedsiębiorczości oraz kreowanie nowych możliwości rozwoju gospodarczego". No to mamy odpowiedź. Za co nasz pluszaczek dostał nagrodę. A ,że to specyficzna forma rozwoju to już inna sprawa. Gratulacje dla ciebie nasz kochany zdzisiu misiu.