Pociągiem do Krakowa w godzinę?

, Wiadomości, 28.09.2018 17:20, PG
Województwo małopolskie planuje rozbudowę Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej.
Pociągiem do Krakowa w godzinę?

Niedawno województwo małopolskie rozesłało do niektórych mieszkańców regionu foldery, w których to zaprezentowało rozwój Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej po liniach obsługiwanych przez Koleje Małopolskie.

Pojawiła się na nich linia SKA22 Andrychów-Kraków-Sędziszów wykorzystująca linię kolejową nr 117 Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Bielsko Biała przechodzącą przez powiat wadowicki, a także nowy przystanek "Wadowice Zachód". Ma ona powstać do 2021 roku.

Rozrysowano również linię SKA21 Kraków Lubocza-Oświęcim także przechodzącą przez powiat wadowicki.

Jak potwierdza burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski rzeczywiście planowany jest rozwój Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej po tym jak zakończy się remont linii 117 łączącej Kalwarię Zebrzydowską z Bielskiem. - W godzinę pociągiem do Krakowa, a pociąg co godzinę!!! To już oficjalne! – twierdzi M. KlinowskiZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kon[email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

starymoher, 28.09.2018 20:57

Ja w kwestii formalnej.na trasie W-ce- KRK jest ok 20 przystanków w zależności od trasy.Kazdy przystanek to +- 1,5minpostoju,co daje na samą jazdę ca 30min.Boję się że w tych warunkach i Hokaido nie wyrobił by się w godzinie.

xpek, 28.09.2018 18:14

zamiast budować bdi to oni wywalają kasę na puste pociągi