reklama

Piorun uderzył w budynek, zalane piwnice i posesje [FOTO]

, Wiadomości, 25.07.2016 16:09, (red)
Po poniedziałkowej burzy strażacy w akcji.
Piorun uderzył w budynek, zalane piwnice i posesje [FOTO]

 

Potężna burza przechodzi w poniedziałkowe popołudnie nad powiatami wadowickim i oświęcimskim. Wstępnie wiadomo, że w Andrychowie na ulicy Granicznej  piorun uderzył w przyłącze energetyczne do budynku mieszkalnego.

 

Na miejsce skierowano strażaków z kilku jednostek. Na szczęście, jak się dowiadujemy nie doszło do pożaru - ogień został ugaszony w czasie dużej ulewy.

 

Piorun uderzył również w budynek przy ulicy Biała Droga w Andrychowie. Tam również na szczęście sytuację udało się szybko opanować i dom nie spłonął.


 

W czasie deszczowej nawałnicy w całym powiecie wadowickim woda wdarła się także do wielu piwnic, m.in. w Andrychowie przy ul. Włókniarzy, Żwirki i Wigury i Metalowców. Dużo podtopień jest na terenie gminy Wieprz.

 

Dramatyczna sytuacja w Wieprzu, gdzie zalanych zostało wiele posesji, m.in. przy ulicy Kościelnej

 

A tak było w Bulowicach k. Kęt

 

foto: RA

 

Synoptycy zapowiadają, że tak właśnie mają wyglądać najbliższe dni: prognozują temperaturę maksymalną w dzień od 29°C do 32°C oraz burze z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 60 km/h. Lokalnie grad.


 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

guide, 26.07.2016 14:02

nie ma się co dziwić, że potoczki i studzienki nie nadążały z odprowadzaniem wody skoro tak bardzo lało tak to wyglądało na krakowskiej - filmik youtu.be/8SFKtPUpy3E

tipacz, 25.07.2016 21:20

100/100

specnarz, 25.07.2016 17:07

Czasami przydało by się wyczyścić te korytka i zebrać pobocza które zatrzymują wodę na drogach.