reklama

Pijany kierowca chciał wręczyć policjantom 3 tys. zł łapówki

, Wiadomości, 18.07.2016 11:20, (red)
Andrychowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna aby uniknąć konsekwencji próbował wręczyć policjantom pieniądze.
Pijany kierowca chciał wręczyć policjantom 3 tys. zł łapówki

W sobotę (16.07) andrychowscy policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego podejrzanego o jazdę w stanie nietrzeźwym oraz próbę wręczenia korzyści majątkowej kontrolującym jego policjantom.

 

Do zdarzenia doszło w miejscowości Brzezinka Górna, gdzie policjanci zauważyli samochód marki Lublin, którego kierujący jechał w sposób budzący wątpliwości co do stanu trzeźwości kierującego.

 

Po zatrzymaniu pojazdu policjanci stwierdzili, iż z ust kierowcy wyczuwalna jest wyraźna woń alkoholu. W związku z czym kierujący został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu.

 

W momencie gdy został poproszony o okazanie uprawnień do kierowania pojazdem, mężczyzna kilkakrotnie proponował  policjantom pieniądze w kwocie dwóch lub trzech tysięcy zł w zamian za odstąpienie  od wykonania czynności służbowych i nie zabieranie mu prawa jazdy.

 

Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że tego rodzaju propozycja stanowi przestępstwo, a o zdarzeniu powiadomili oficera dyżurnego Komisariatu Policji.

 

Wówczas mężczyzna zaczął zachowywać się bardzo agresywnie wobec policjantów. Używał wobec nich słów wulgarnych, oraz naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. W związku ze swoim zachowaniem mężczyzna został obezwładniony, a następnie osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych w andrychowskim komisariacie .

 

Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej, kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu,  naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza i znieważenie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

źródło: policja

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

obserwator2012, 19.07.2016 11:22

Kalafior -Brawo ty

maria, 19.07.2016 10:25

kalafor chodzi ci o Andrychowskiej ???? wiem jakiej?? andrychowskiej ale jak chcę kogoś uszanować za coś to mogę sobie napisać dużą litera ANDRYCHOWSKIEJ ale widzę że nie miałeś się do czego doczepić to..... no ale sam widzisz ze w dalszym ciągu jesteś dla mnie pajacem.Brawo dla Ciebie za ciebie to tak na marginesie.

kalafior, 18.07.2016 19:53

Brawo dla ciebie maria za dużą literę i kropkę.

maria, 18.07.2016 16:25

Brawo dla ANDRYCHOWSKIEJ POLICJI pomału wyeliminuje tych pijanych bandytów za kierownicą.