Piesi i kierowcy znowu muszą płacić mandaty

, Wiadomości, 08.03.2017 09:48, (red)
Kolejna akcja policji na drogach powiatu wadowickiego.
Piesi i kierowcy znowu muszą płacić mandaty

W środę (7.08) po raz kolejny na terenie powiatu wadowickiego prowadzone były działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze - zwłaszcza pieszych, którzy są najbardziej zagrożoną grupą spośród wszystkich uczestników ruchu drogowego.W czasie działań policjanci ujawnili ponad 16 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi, za które nałożyli 15 mandatów  karnych. Najczęstsze przewinienia to nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych.W czasie akcji mundurowi ujawnili też 71 przewinień pieszych, za nałożyli 28 mandatów karnych, a 43 pieszych zostało pouczonych.

Najczęstsze błędy pieszych to przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz wychodzenie niewłaściwą stroną jezdni.


- Należy jednak pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim  od samych kierowców – od ich rozsądku, umiejętności przewidywania zagrożeń oraz kultury i szacunku wobec innych użytkowników dróg – podkreślają policjanci.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kalafior, 10.03.2017 11:56

@ inzynier Trzeba przechodzic wyłacznie na przejsciach dla pieszych ,nie wszyscy kierowcy sa tacy jak piszesz.Przechodnie niech przestaną przechodzic na czerwonym swietle koło Adrii i Biedronki w Andrychowie!

inzynier, 10.03.2017 10:33

dziwią się że przechodzą w miejscu nie dozwolonym. Piesi nie mają po co iść na przejście, bo to nie robi różnicy, bo i tak kierowcy ich nie przepuszczą. Kierowcy nie zauważają przejść dla pieszych. Więc po co sobie dokładać drogi, lepiej przejść gdzie się tylko da

blu4, 10.03.2017 09:17

Kekson, to od kogo zalezy bezpieczenstwo? Od samych samochodow, bez kierowcow?

-JOE-, 08.03.2017 23:06

Keson "przede wszystkim" nie znaczy "tylko". Swoim komentarzem pokazałeś brak umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz to że albo prawo jazdy w chipsach znalazłeś albo w ogóle go nie masz. Proszę zanim coś znowu naskrobiesz przemyśl to 2 razy.

Keson, 08.03.2017 21:16

Podkreślają policjanci (...) Należy jednak pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców (...) co za BZDURA to jak uprawnienie kobiet Czy ktoś zna kobietę która pracuje w kopalni na ścianie ??? hmmm ... To jak można zwalać wszystko na kierowców co?