Ostatni etap budowy zapory. Słynny most zostanie wyburzony

, Wiadomości, 29.09.2016 09:39, (red)
W Świnnej Porębie rozpoczyna się ostatnia faza budowy zapory.
Ostatni etap budowy zapory. Słynny most zostanie wyburzony

Budowy zapory w Świnnej Porębie trwa o 30 lat, ale wszystkie prace mają zostać ostatecznie zakończone do grudnia 2017 roku. I wiele wskazuje na to, że tym razem termin zostanie dotrzymany. Do zakończenia prac pozostało już naprawdę niewiele, a finansowanie jest zapewnione. Przynajmniej na papierze – w tym roku została przyjęta stosowna ustawa, określająca termin zakończenia prac i źródła finansowania.

 

Prace powinny zakończyć się do grudnia przyszłego roku. Potem rozpocznie się napełnianie zbiornika.

 

Kilka dni temu rozpoczęto budowę nowej drogi w Dąbrówce (gmina Stryszów). Połącza ona przysiółek Role z przysiółkiem Durówka. Bez tej drogi obie miejscowości byłyby rozdzielone przez jezioro.

 

Za kilka dni rozpocznie się także rozbiórka starego mostu [na zdjęciu] na drodze z Mucharza do Zagórza. Historia tego wiaduktu sięga 1899 roku. Kiedyś był to most kolejowy, a ostatnio – drogowy. W poniedziałek rozpocznie się rozbiórka.

 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

aleocochodzi, 29.09.2016 21:01

To był moment...

maria, 29.09.2016 19:47

trzeba przyznać że szybciutko się uwinęli z tą zaporą.