reklama

Odpowie za fałszywe alarmy w urzędzie i w kościele

, Wiadomości, 02.12.2016 17:25, ks
Policjanci szybko ustalili osobę, która zgłosiła fałszywe alarmy.
Odpowie za fałszywe alarmy w urzędzie i w kościele

W czwartek (1.12) około godz. 8 rano dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej otrzymał telefoniczną informację od nieznanej kobiety, że otrzymała na swój telefon komórkowy wiadomość o podłożeniu ładunku wybuchowego w Urzędzie Gminy Stryszawa. Po krótkim czasie policjanci otrzymali z numeru 112 kolejną informację, że nieznana osoba zawiadomiła, iż na terenie kościoła w Stryszawie doszło do wycieku oleju opałowego oraz gazu, co grozi wybuchem.

Policjanci oraz inne służby ratownictwa, które udały się w obydwa miejsca zagrożone, nie potwierdziły zaistnienia zgłaszanych zdarzeń.

 

Dyżurny, który przyjmował zgłoszenia na podstawie zebranych materiałów i ich analizie ustalił, że osobą zgłaszającą fałszywe alarmy może być mieszkanka gminy Stryszawa. Policjanci udali się pod wskazany adres, gdzie zastali 56-letnią kobietę i jej syna.

 

Kobieta podczas interwencji zachowywała się dziwnie, irracjanalne, w związku z czym została wezwana karetka, która przewiozła kobietę do Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Andrychowie.

 

W rozmowie z synem ustalono, że słyszał jak matka dzwoniła, ale nie wiedział do kogo i czego dotyczyła rozmowa. Zabezpieczono telefony należące do kobiety. Prawdopodobne jest, że kobieta ma na sumieniu inne podobne zgłoszenia.

 

Za zgłoszenie fałszywych alarmów grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Policja przypomina, że art. 224a kodeksu karnego mówi:

Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia,

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

 

 

źródło: policja

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy