reklama

Odblaski mogą uratować życie

, Wiadomości, 07.10.2015 09:38, ks
W drugiej połowie ubiegłego roku wprowadzony został obowiązek noszenia odblasków przez pieszych. Warto o tym pamiętać.
Odblaski mogą uratować życie

W drugiej połowie ubiegłego roku wprowadzony został obowiązek noszenia odblasków przez pieszych. Od tego momentu każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym  ma obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Wszystko po to aby  zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze.

 

- W okresie obowiązywania tego przepisu policjanci pełniąc służbę na drogach powiatu oświęcimskiego ujawnili ponad dwa tysiące wykroczeń popełnionych przez pieszych, z których, aż 393 dotyczyły braku elementów odblaskowych. W początkowym okresie stosowali pouczenia i w ten sposób 279 pieszym przypomnieli o obowiązku noszenia odblasków, natomiast w kolejnych miesiącach ukarali mandatami  114  pieszych nie posiadających elementów odblaskowych – informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

 

Policjanci apelują o noszenie elementów odblaskowych, nie tylko poza terenem zabudowanym.

 

- Pamiętajmy, że po zapadnięciu zmroku kierowca samochodu zobaczy pieszego nie posiadającego elementów odblaskowych dopiero z odległości 20, 30 metrów, więc na jego ominięcie lub zahamowanie ma niewiele czasu. Sytuacja się zmienia się gdy pieszy nosi odblask wtedy jest widoczny już z odległości 150 metrów. Dlatego apelujemy aby wszyscy piesi w tym również ci  poruszający się jezdnią w obszarze zabudowanym,  dbając o swoje bezpieczeństwo nosili  elementy odblaskowe – dodaje rzecznik policji.

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy