reklama

Od rana trwa kwesta na andrychowskim cmentarzu [FOTO]

, Wiadomości, 01.11.2018 11:50, DK
Wolontariusze zbierają pieniądze na renowację zabytkowych nagrobków.
Od rana trwa kwesta na andrychowskim cmentarzu [FOTO]

1 listopada na andrychowskim cmentarzu od rana wolontariusze Towarzystwa Miłośników Andrychowa kwestują na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków. Ta kwesta jest doskonale znana osobom odwiedzającym andrychowski cmentarz, ponieważ odbywa się już po raz 18!

Jak rozpoznać kwestujących?

- Na puszkach 18 KWESTY widnieje logotyp Towarzystwa Miłośników Andrychowa, a wolontariusze posiadają odpowiednio opieczętowane identyfikatory. Wszelkich informacji na temat prowadzonych przez nas działań należy szukać na bramie drugiej, przed Kaplicą Kosvitzkich, gdzie kwestować będą członkowie TMA. Przy kwestujących rozwieszone zostaną banery z wizualizacją wszystkich przeprowadzonych renowacji oraz nagrobków, które oczekują na swoją kolej – informują organizatorzy kwesty z Towarzystwa Miłośników Andrychowa.


Po raz trzeci zbiórkę przeprowadza także Związek Strzelecki Oddział Kraków im. Pierwszej Kompanii Kadrowej.

Jak informują organizatorzy, zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz Fundacji Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki". Przekazane będą m.in. na poszukiwania mogił, ekshumacje i identyfikacje genetyczną członków podziemia antykomunistycznego.

Kandydaci na burmistrza Andrychowa też kwestowali.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy