reklama

Obywatel Rumunii podejrzany okradanie telekomunikacji. Miał wspólników

, Wiadomości, 07.11.2012 16:20, ks
Policja zatrzymała obywatela Rumunii. To on stoi za serią ostatnich spektakularnych kradzieży kabli telekomunikacyjnych w powiecie suskim.
Obywatel Rumunii podejrzany okradanie telekomunikacji. Miał wspólników

4 listopada w Jordanowie na ul. Konopnickiej policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej samochód marki ford mondeo, którym poruszali się trzej obywatele Rumunii.- Podczas kontroli w bagażniku pojazdu policjanci zauważyli dwie pary nożyc do cięcia drutu. Z uwagi na podejrzenie, że osoby te mogą mieć związek z ostatnimi kradzieżami kabla telefonicznego na terenie powiatu suskiego, dokonano ich zatrzymania
– informuje Anna Gąsiorek-Rezler, rzecznik KPP Sucha Beskidzka.Jak się okazało - policjanci mieli „nosa”, gdyż faktycznie wczoraj jeden z tych mężczyzn przyznał się kryminalnym, że w październiku br. wraz z innymi czterema nieustalonymi osobami dokonali trzech kradzieży kabli telefonicznych, czym spowodowali zakłócenie działania części sieci telekomunikacyjnej, a ponadto dokonali uszkodzenia elementów zawiesia kabli wraz z elementami mocującymi, a w jednym wypadku uszkodzili drewniany słup.Przypomnijmy: w nocy z 18/19.10 w Juszczynie skradli 586 metrów kabla telefonicznego, kilka dni później w Zawoi skradli 790 metrów kabla, a w nocy z 28/29.10 w Skawicy - aż 1160 metrów kabla.

 

W wyniku tych przestępstw firma telekomunikacyjna poniosła straty w wysokości 64.805,46zł. Policja ustala pozostałych sprawców - informuje policja.Sprawcom grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tipacz, 07.11.2012 17:11

Do roboty by sie wzieli.... teraz pójdą siedziec i kto zapłaci za ich utrzymanie w wiezieniu? - MY! Do robót publicznych ich dac!!!