reklama

Nowy wóz dla andrychowskich strażaków

, Wiadomości, 10.12.2011 14:00, (red)
Pod koniec roku „obrodziło” nowym sprzętem dla strażaków. Również jednostka w Andrychowie od kilku dni ma nowy samochód bojowy.
Nowy wóz dla andrychowskich strażaków

7 grudnia 2011 r. do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Andrychowie trafił nowiutki tzw. średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zbudowany został na podwoziu Mercedes-Benz Atego 1329 AF z napędem 4×4.


Auto wyposażone jest m.in. w zbiornik wodny o pojemności 2,5 m3 oraz w dwustopniową autopompę o wydajności nominalnej 2400 l/min.


Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Andrychowie obsługuje teren gmin Andrychów i Wieprz, ale w razie potrzeby strażacy wyjeżdżają także do ościennych gmin Kęty czy Porąbka (Czaniec). Co roku strażacy z JRG Andrychów wyjeżdżają od 1 tys. razy do akcji.


Kilka dni temu podobny samochód otrzymała także Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Wadowicach


foto: JRG Andrychów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Lukasz, 12.12.2011 20:20

a wiesz może gibsonr jak będzie się teraz układał rozkład zmiany na poszczególne samochody? i co będzie jak np. GCBA lub GBA wypadnie z podziału na jakiś czas?

westwi78, 11.12.2011 21:33

gibsonr SLRt, ale dobrze prawisz.;)

gibsonr, 10.12.2011 20:46

Ze źródła o 100% - ej wiarygodności, wiem że nie dwa a trzy pojazdy zostaną wycofane-przekazane. Nowe auto zastąpi Ciężkiego Jelcza-GCBA, Średniego Steyera-GBA i wysłużonego (oraz mało funkcjonalnego) Volkswagena-SRt. Nowość polega również na lepszej ergonomiczności. Zatem nie wiem czy jest to zubożenie jednostki. To raczej daleko posunięte oszczędności, bez uszczerbku na sprawności bojowej i raczej ją poprawiającą.Nowy samochód będzie miał funkcje ratownictwa technicznego a zarazem jest pojazdem gaśniczym. Wyklucza to, np. w przypadku zdarzeń drogowych, potrzebę wyjazdu dwóch wozów. Jak to miało miejsce do tej pory.

westwi78, 10.12.2011 18:20

Oczywiście, bo liczy się jakoś i możliwości bojowe niż ilość.

Lolek1, 10.12.2011 17:12

Z pewnych zrodel wiem,ze ten nowy jest w zamian za dwa uzywane.Jednostka zubozala.Jest sie z czego cieszyc???