reklama

Nowy samochód dla strażaków

, Wiadomości, 08.12.2011 11:00, (NAT)
Komenda Powiatowa PSP w Wadowicach wzbogaciła się o nowy wóz bojowy, który będzie wykorzystywany jako tzw. wóz pierwszego rzutu do wszystkich typów akcji, jak: pożary, wypadki, powodzie i usuwanie zagrożeń związanych z wichurami.
Nowy samochód dla strażaków

Nowy wóz bojowy to Mercedes z silnikiem o mocy 286 KM i automatyczną skrzynią biegów. Auto wyposażone jest w autopompę o wydajności 2800 litrów na minutę oraz nowoczesny system GPS z komputerem pokładowym.

 

Samochód posiada dwa zbiorniki – na wodę oraz na środek pianotwórczy. Dodatkowo samochód ma inne udogodnienia techniczne, tj. zraszacze, dwie lampy o mocy 1000 W -  każda zamocowano na maszcie i wciągarkę elektryczną z uciągiem do 14 ton. Dodatkowo auto ma napęd na wszystkie koła, co sprawi, że z pozoru wielki wóz świetnie poradzi sobie nawet w trudnym terenie.

 

Zakup nowoczesnego Mercedesa pożarniczego, który kosztował aż 512 tys. zł, został sfinansowany przez Komendę Wojewódzką PSP z funduszy unijnych. Ponadto 100 tys. zł dołożyła gmina Wadowice.

 

Auto zastąpi wysłużony wóz bojowy Volvo, który zasili jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Kleczy Dolnej.

 

Nowy samochód pożarniczy z pewnością ułatwi pracę strażakom. Tym bardziej, że będzie wykorzystywany do wszystkich typów zdarzeń. Jak pokazują statystyki z roku na rok wzrasta liczba interwencji straży pożarnej. W ubiegłym roku strażacy z Komendy PSP w Wadowicach uczestniczyli w 3604 akcjach. Rok wcześniej w ponad tysiąc mniej – 2305.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy