Nowa szefowa szpitala zaczęła urzędowanie [FOTO] [AKTUALIZACJA]

, Wiadomości, 04.11.2017 14:20, red
Od 1 listopada szpital w Wadowicach ma nowego dyrektora.
Nowa szefowa szpitala zaczęła urzędowanie [FOTO] [AKTUALIZACJA]
Po przeprowadzeniu postępowania konkursowego, władze powiatu wadowickiego zdecydowały, że nowym dyrektorem Szpitala Powiatowego w Wadowicach zostanie Beata Szafraniec.

Podpisano z nią umowę cywilnoprawną dotyczącą objęcia stanowiska dyrektora Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach na okres od 1 listopada 2017 r. do 31 października 2023 r. Na razie władze powiatu nie podają, ile zarobi nowa szefowa wadowickiej lecznicy. Jej poprzednik zarabiał 17,5 tys. zł brutto miesięcznie.


Beata Szafraniec do tej pory związana była ze Śląskiem. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

- Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu dużymi przedsiębiorstwami w tym, w sektorze górnictwa, budownictwa energetycznego i medycyny. Zaangażowany, zdecydowany i skuteczny manager, a zarazem kobieta o ciepłym sercu, otwarta na problemy innych, zwłaszcza dzieci. Pomysłodawca, organizator i koordynator dużych wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i sportowych, koncertów gwiazd międzynarodowych i polskich
– pisał kilka lat temu o Beacie Szafraniec „Dziennik Zachodni”

W czwartek (2.11) nowa szefowa szpitala spotkała się przedstawicielami załogi.

xxx

W piątek - jak czytamy na stronie Starostwa Powiatowego - na spacer po szpitalnych oddziałach zaprosił ją starosta wadowicki Bartosz Kaliński razem z Piotrem Kopijaszem, zastępcą dyrektora ds. Technicznych.

Nowa dyrektor chciała przywitać się również z nowymi mieszkańcami powiatu. Gratulacje złożyła m.in. mamie Filipka, który urodził się kilkanaście godzin wcześniej.

- Bardzo kocham dzieci. Sama mam dwójkę: Mikołaja i Oliwkę. Jestem szczęśliwą mężatką oraz mamą i tego życzę każdej kobiecie, która trafi na nasz oddział położniczy – mówi Beata Szafraniec, nowa dyrektor wadowickiej lecznicy, która - jak podkreślono - "jest osobą zaangażowaną społecznie, otwartą na problemy innych, zwłaszcza dzieci. Jest też animatorką wielu przedsięwzięć o charakterze charytatywnym. Wielokrotnie współorganizowała ogólnopolską akcję „Nie jesteś sam”.

- Powiatowy szpital, trafił więc w ręce troskliwej kobiety, która jest konkretna i kompetentna - podsumowują władze powiatu wadowickiego.


W tej kadencji to już drugi dyrektor wadowickiego szpitala. Poprzedni - Józef Budka - zrezygnował w połowie roku i przeszedł na emeryturę.

Pytanie, czy Beacie Szafraniec uda się jej naprawić kiepski wizerunek, jaką wadowicka lecznica ma wśród wielu pacjentów?

foto: Starostwo Powiatowe, aktualizacja: 4.11.2017

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zenon, 05.11.2017 19:52

Podobno to jakaś daleka rodzina Wojtyłów

lojzek, 02.11.2017 19:47

Nowa szefowa prosektorium.Ładna a czy kompetentna?????Zobaczymy

starymoher, 02.11.2017 17:50

jak będzie tak rządziła szpitalem jak wygląda,to może to będzie ,,dobra zmiana"

cath, 02.11.2017 16:23

I jeszcze podobno umowa opiewa na 27,5 tys zł miesięcznie poprzednik brał tylko 17,5.Jak za kierowanie taka instytucją to chyba trochę dużo.Czy ktoś liczy sie w tym przypadku z kasa,chyba ze to Kogoś protegowana i trza dać zarobić swoim.

cath, 02.11.2017 16:16

Wtorek 2.11-którego roku bo w tym roku to chyba środa...

Kijos, 02.11.2017 15:25

Na pewno urodą miażdży swojego poprzednika.

Kijos, 02.11.2017 15:25

Na pewno urodą miażdży swojego poprzednika.