reklama

Nowa karetka dla Wadowic, Andrychów nie odzyska drugiego całodobowego dyżuru

, Wiadomości, 08.12.2016 11:00, PG
Do Wadowic jeszcze w grudniu br. przyjedzie nowa karetka, natomiast w Andrychowie, mimo protestów, nie będzie drugiego całodobowego dyżuru karetki.
Nowa karetka dla Wadowic, Andrychów nie odzyska drugiego całodobowego dyżuru

Wojewoda małopolski Józef Pilch obiecał, że po Światowym Dniach Młodzieży, ZZOZ w Wadowicach dostanie nową karetkę.

 

I tak się dzieje.

 

Jak informuje starosta wadowicki Bartosz Kaliński, pod koniec grudnia br. do Wadowic trafi nowoczesna karetka. Na razie jeszcze trwa przetarg na dostawę Ambulansu Typu C wraz z wyposażeniem medycznym dla ZZOZ w Wadowicach.

 

Dodatkowo wojewoda na ostatniej Sesji Rady Powiatu, na której gościł, zapowiadał kolejne inwestycje w szpitalu powiatowym w przyszłym roku.

 

 

Duży problem jest  również z karetką w Andrychowie. Tam całodobowy dyżur ma tylko jedna karetka, druga dyżuruje w niepełnym wymiarze - w godzinach 7-23. Karetki obsługują głównie teren dwóch gmin: Andrychów i Wieprz.

 

Były protesty radnych, mieszkańców, rezolucje Rady Miejskiej, apele do wojewody by przywrócić drugi całodobowy dyżur karetki, po tym jak kilka lat temu, były wojewoda Jerzy Miller ograniczył dyżury.

 

W końcu obecny wojewoda również obiecał zająć się tą sprawą. Tutaj jednak sprawy nie udało się tak pozytywnie rozwiązać. Z informacji, jakie przekazuje nam starosta wadowicki Bartosz Kaliński, wynika nie będzie powrotu drugiego całodobowego dyżuru karetki pogotowia w Andrychowie.

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

asquit, 09.12.2016 07:12

PIS po raz kolejny oszukał mieszkańców a tak obiecywali

Radio.Ma.Ryja, 09.12.2016 02:28

40 tys mieszkańców gminy i tylko 1 karetka. . . . Za to poseł Polak woli klęczeć na miesiecznicach smolenskich.

rafi, 08.12.2016 14:23

Komentarz usunięty przez autora.

budyn77, 08.12.2016 12:49

Andrychów - największe miasto i gmina w powiecie wadowickim a zawsze wycyckane... :)

Zakolog, 08.12.2016 12:14

To bardzo dobra wiadomość, będzie czym wozić potrzebujących do krakowskich szpitali, z ominięciem tego lazaretu, prowadzanego przez starostę Kalińskiego i jego kolegów.